.

Grzegorz Szczepański prezesem ICCO

dodano: 
14.10.2022
komentarzy: 
0

Grzegorz Szczepański – CEO Hill+Knowlton Strategies Poland – objął funkcję prezesa International Communications Consultancy Organisation, międzynarodowej organizacji branżowej ICCO, do której należy m.in. Związek Firm Public Relations.

Stanowisko Szczepański objął 11 października 2022 roku na posiedzeniu zarządu ICCO. Zastąpi Nitina Mantri, dyrektora generalnego Grupy, AvianWE. Do władz ICCO dołączyli Heather Kernahan ze Stanów Zjednoczonych, która objęła funkcję wiceprezeski, oraz Andras Sztaniszlav z Węgier będący nowym skarbnikiem. ICCO zapowiedziało także, że przyszłoroczny ICCO Global Summit odbędzie się 11 i 12 października w Warszawie.

Kadencja Szczepańskiego jako prezesa ICCO potrwa dwa lata, do 2024 roku.

Podczas inauguracyjnego przemówienia podkreślał, że ważne jest skupienie się na zmianie pozycjonowania PR, by zapracować na jego strategiczne miejsce w biznesie. „Czerpię wiedzę od mojego zmarłego mentora Harolda Bursona, który powiedział: »Najpierw zapytali nas, jak coś powiedzieć. Potem zapytali nas, co powiedzieć. Teraz pytają nas, co zrobić«”, lecz rozszerzyłbym to o to, że teraz pytają »kim jestem?«” – mówił. Zapowiedział, że podczas swojej kadencji zamierza „skupić się na powrocie do tworzenia i pielęgnowania relacji między ludźmi i organizacjami”. „Zapotrzebowanie na PR jest duże, nasza wartość jest coraz bardziej doceniana, musimy wykorzystać tę szansę i zapewnić PR-owi strategiczne znaczenie”.

Grzegorz Szczepański z branżą public relations związany jest od 30 lat. Jest jednym z założycieli Związku Firm Public Relations, a także pierwszym prezesem tej organizacji. Przez dziesięć lat pracował w agencjach Burson-Marsteller i Business Communications Associates, której był twórcą i prezesem do chwili przejęcia przez Edelman PR Worldwide. Później pełnił funkcje dyrektora ds. korporacyjnych kolejno w Banku Pekao, Providencie i Grupie Żywiec. Następnie został prezesem zarządu Hill+Knowlton Strategies. Ponadto w latach 2009-2010 zasiadał w zarządzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Public Relations (IPRA Board Member). Jest laureatem branżowych wyróżnień, takich jak PRO PR Globe Award 2020, Gwiazda PR 2021 i ADMan Press 2021. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin