.

 

Grzegorz Szczepański wiceprezesem ICCO. Chce zbliżyć organizację do ONZ i Rady Europy

dodano: 
24.07.2019
komentarzy: 
0

Grzegorz Szczepański został wybrany wiceprezesem International Communications Consultancy Organisation (ICCO, pol. Międzynarodowej Organizacji Konsultantów do Spraw Komunikacji). W głosowaniu, w którym wzięło udział 66 przedstawicieli podmiotów należących do ICCO, pokonał czterech innych kandydatów. Stanowisko obejmie w październiku 2019 roku. To funkcja pełniona społecznie i nie ma wpływu na obowiązki zawodowe.

Ze statutu ICCO wynika, że wiceprezesi po dwóch latach awansowani są na prezesów. Do tego czasu mają zastępować szefa organizacji w codziennych obowiązkach, takich jak mianowanie pracowników czy zasiadanie w grupach roboczych i komitetach. Obecna prezes, Amerykanka Elise Mitchell, kończy swoją kadencję w październiku – wtedy jej funkcję przejmie obecny wiceprezes ICCO, Nitin Mantri z Indii. To jego zastąpi w przyszłości Polak.

Jak mówi PRoto.pl Szczepański, jego celem będzie m.in. wprowadzenie ICCO do grona ciał doradczych najważniejszych organizacji międzynarodowych, takich jak ONZ i Rada Europy.

„Specjaliści ds. PR mają do zaproponowania światu znacznie więcej niż tylko skuteczną komunikację. Zasługujemy na to, by na stałe zająć miejsce przy stołach decyzyjnych korporacji, rządów i najważniejszych organizacji międzynarodowych. Żeby tak się stało, powinniśmy przywrócić PR do public relations. Musimy porzucić ograniczenia wynikające z postrzegania PR-u jako biznesu komunikacyjnego i podkreślać naszą unikalną wartość jako profesji kształtującej trwałe relacje pomiędzy podmiotami współistniejącymi w przestrzeni społeczno-gospodarczej” – skomentował.

Zaznaczył też, że chciałby pomóc Polakom pełniej zaistnieć w międzynarodowym środowisku PR. Będzie próbował m.in. doprowadzić do tego, by kolejny ICCO Summit odbył się w Polsce.

„Musimy jednak pamiętać o nadrzędnej zasadzie »you can’t win, if you are not in«. Liczę zatem, że wraz z moją nominacją pojawi się też w Polsce większe zainteresowanie światem PR sięgającym poza granice naszego kraju” – zauważył Szczepański w wiadomości do PRoto.pl.

Oprócz Polaka, do nowych władz ICCO dołączy także Alison Clarke, reprezentantka brytyjskiej organizacji PRCA, która obejmie funkcję skarbnika.

Nowo wybrany wiceprezes ICCO funkcjonuje w branży PR od 25 lat. Obecnie jest prezesem zarządu Hill+Knowlton Strategies Poland, a także prezesem Związku Firm Public Relations, który współtworzył i wprowadzał do grona członków ICCO. Jego kadencja w ZFPR-ze wygasa w lutym 2020 roku. Do tego czasu będzie pełnił swoje obowiązki bez zmian.

Szczepański będzie pierwszym Polakiem na stanowisku wiceprezesa i prezesa ICCO. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin