.

 

Hanover przejął część Bell Pottinger

dodano: 
30.11.2017
komentarzy: 
0

Jak donosi serwis Holmes Report, brytyjska agencja Hanover przejęła bliskowschodni oddział firmy Bell Pottinger. W wyniku wykupienia udziałów konsultanci stali się właścicielami Bell Pottinger Middle East w Dubaju oraz zyskali licencję do działania na terenie Abu Dhabi. Hanover poszerzył też grono specjalistów – od teraz działaniami na Bliskim Wschodzie zajmować się będzie łącznie 20 osób.

Holmes Report twierdzi, że o przejęcie Bell Pottinger Middle East starały się co najmniej trzy międzynarodowe agencje. Dotychczasowa nazwa zostanie zarzucona na rzecz nowej: Hanover Middle East.

Rozpad agencji Bell Pottinger związany jest z jej kryzysem wizerunkowym, który rozpoczął się kilka miesięcy temu. Bezpośrednią przyczyną – jak pisaliśmy na PRoto – była między innymi współpraca z rodziną Gupta, na rzecz której brytyjscy PR-owcy zorganizowali kampanię uznaną za podżegającą do rasizmu.

Azjatycki oddział agencji, Bell Pottinger Asia, zreorganizował swoje struktury jeszcze we wrześniu 2017 roku – zwraca uwagę Holmes Report. Firma-matka, Bell Pottinger UK, straciła miano większościowego udziałowca na rzecz dotychczasowej CEO agencji, Ang Shih-Huei, która kieruje azjatyckim oddziałem od 2010 roku. Bell Pottinger Asia zostało też wtedy przemianowane na Klareco Communications.

Sprawę Bell Pottinger skomentował na PRoto.pl Dirk Aarts, Managing Partner w 24/7Communication. (mp)

Źródło:

holmesreport.com, Hanover Acquires Bell Pottinger Middle East, 20.11.2017 / tamże, Klareco Restructures Ownership After Buying Out Bell Pottinger UK, 29.09.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin