Harmonia Komorowskiego kontra wściekłość Kaczyńskiego

dodano: 
26.05.2010
komentarzy: 
2

Katastrofa w Smoleńsku przyczyniła się do znaczącej poprawy notowań PiS, jednak nie pomogła aż tak bardzo samemu Jarosławowi Kaczyńskiemu – wyniki ostatniego sondażu przeprowadzonego przez IPSOS analizuje na łamach Gazety Wyborczej Piotr Pacewicz.
Wzrost poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego jest mniejszy, niż wzrost poparcia dla jego partii. Jak wskazują przedstawione w Gazecie Wyborczej wyniki badania IPSOS, Kaczyński, mimo wyrażanego współczucia, nadal kojarzony jest z negatywnymi emocjami, takimi, jak: irytacja, niesmak, nienawiść, wściekłość. „Wielki żal, który odmienił wizerunek Lecha Kaczyńskiego, spłynął więc raczej w małym stopniu na jego brata” – zauważa Piotr Pacewicz. Kompletnie inaczej kształtuje się poparcie dla Bronisława Komorowskiego, który zbiera lepsze notowania niż jego partia.

Wedle przedstawionego sondażu oddanie głosu na PO zadeklarowało 48 proc. respondentów, a poparcie dla Komorowskiego wyniosło 50 proc. Odnośnie emocji kojarzonych z osobą kandydata PO na prezydenta dominują odczucia pozytywne – brak wyniosłości, dezorientacji, rozczarowania, zaufanie, spokój, uznanie, poczucie harmonii i wspólnoty.
Jak podkreśla Pacewicz, czołowa piątka kandydatów mimo wszystko budzi razem więcej negatywnych, niż pozytywnych emocji. „Branża, jako całość, jest na emocjonalnym minusie. Nawet w żałobie ludzie nie zapomnieli o urazach i żalach do polityków” – czytamy w Gazecie Wyborczej. (ks)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Komorowski to harmonia. Kaczyński traci kanty, Piotr Pacewicz, 26.05.2010, s. 1
komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
26.05.2010
14:44:20
Karol Schwann
(26.05.2010 14:44:20)
Nie powinien dziwić fakt, że tytuł przeglądu z Gazety Wyborczej odnosi się do tytułu streszczonego artykułu. Chodzi przecież o przedstawienie tego, co autor tegoż artykułu chciał przekazać.
26.05.2010
14:03:46
Observer
(26.05.2010 14:03:46)
Widzę, że tytuł redakcja Proto wymyśliła zainspirowana standardami panującymi w GW:-) A te standardy mówią, że skoro fakty nie przystają do rzeczywistości, tym gorzej dla faktów. Zawsze można wymyślić sondaż, który pokaże, że jest jednak tak, jak myślą redaktorzy z Czerskiej, hi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin