.

 

Hay Group: Procter&Gamble najlepszą firmą pod względem przywództwa

dodano: 
18.11.2014
komentarzy: 
0

Najlepsze pod względem przywództwa organizacje wykazują się zdeterminowanym i zdyscyplinowanym podejściem do rozwoju pracowników i ich karier – wynika z tegorocznego badania Hay Group, Best Companies For Leadership. Wygrywa Procter&Gamble, który wyprzedza General Electric, Coca-Colę i IBM.

W rankingu znalazło się 20 firm. 80 proc. z nich tworzy jasne ścieżki rozwoju zawodowego dla swoich pracowników, podczas gdy dla pozostałych z nich wskaźnik ten wynosi zaledwie 48 proc. Podobnie – 80 proc. wyprzedza konkurentów pod względem oferowania najbardziej obiecującym pracownikom możliwości praktycznego sprawdzenia się w określonych rolach, by zagwarantować sobie, że w razie potrzeby będą dysponowały właściwymi ludzi z właściwymi kompetencjami do objęcia kluczowych stanowisk.

Połowa z firm, które wznalazły się w zestawieniu, oferuje programy kształcenia liderów dla kobiet, z kolei  40 proc. organizacji ma programy kierowane do grup niedoreprezentowanych w porównaniu z zaledwie 11 proc. wśród pozostałych firm.

To dziewiąta edycja badania Best Companies for Leadership, prowadzona przez Hay Group, w którym wzięło udział ok. 17 tys. osób z ponad 2 tysięcy organizacji ze 115 krajów. (mw)

Poniżej pełna lista zwycięzców.

 

1. Procter&Gamble
2. General Electric
3. Coca-Cola
4. IBM
5. Unilever
6. Intel
7. McDonald`s
8. Samsung
9. 3M
10. Hewlett-Packard
11. PepsiCo
12. Toyota
13. Accenture
14. Siemens
15. Telefónica
16. BASF
17. Johnson&Johnson
18. Citigroup
19. Ikea
20. Pfizer

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin