niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościHilton Australia porzuca rekrutacje tylko za pomocą CV na rzecz TikToka

Hilton Australia porzuca rekrutacje tylko za pomocą CV na rzecz TikToka

Sieć hoteli Hilton zachęca osoby poszukujące pracy do ubiegania się o dane stanowisko za pomocą wideo na TikToku zamiast standardowych CV. Ruch ten ma przyciągnąć pracowników z pokolenia Z – informuje theguradian.com.

Hilton opublikował na TikToku 34-sekundowy film, który ma zachęcić potencjalnych kandydatów do wyszukiwania interesujących ich stanowisk i aplikowania przez nagranie 1-minutowego lub krótszego filmu pokazującego, w jaki sposób uatrakcyjniliby dzień klientom hotelu. Filmy powinny być oznaczone specjalnym hashtagiem #hiremehilton – czytamy.

Jak podaje źródło, na stronie internetowej firmy widnieje jednak informacja, że rekruterzy chętnie przyjmą także tradycyjne CV. Mary Hogg, regionalna dyrektor ds. zasobów ludzkich w Hilton Australasia, przekazała Australian Financial Review, że firma zdecydowała się na takie rozwiązanie nie tylko, aby przyciągnąć pracowników z pokolenia Z, ale także z obawy przed ChatemGPT. Wspomniała także, że CV nie daje pewności, że kandydat będzie miał na tyle dobre umiejętności interpersonalne, żeby poradzić sobie z relacjami z gośćmi. 

Tom Earls, prawnik specjalizujący się w zatrudnieniu, miejscu pracy i stosunkach przemysłowych, w rozmowie z Guardian Australia powiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca przyjmował filmy z TikToka zamiast CV od potencjalnych kandydatów. Zaznaczył jednak, że konieczne jest upewnienie się, że wymagania te nie będą dyskryminowały innych chętnych ze względu na wiek – pisze theguardian.com. (ao)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj