.

Hiszpania domaga się od Facebooka 1,2 miliona euro za łamanie prawa dotyczącego prywatności

dodano: 
12.09.2017
komentarzy: 
0

Hiszpańska organizacja zajmująca się ochroną danych osobowych przyczyniła się do ukarania Facebooka grzywną w wysokości 1,2 miliona euro za trzy przypadki nadużyć, które dotyczą gromadzenia prywatnych danych Hiszpanów bez informowania ich, w jaki sposób będą one użyte - czytamy na thenextweb.com.

Zdaniem jednego z hiszpańskich ekspertów, polityka prywatności społecznościowego giganta zawiera „ogólne i niejasne warunki” i nie zakłada każdorazowego proszenia użytkowników o zgodę na zarządzanie ich danymi - pisze The Next Web za portalem politico.eu.

Jak informuje serwis, to niejedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Nad sposobem przechowywania i wykorzystywania poufnych danych przez Facebooka zastanawiały się już ponoć rządy Francji, Niemiec i Holandii, twierdzi korespondent Politico Mark Scott. W Belgii sprawa trafiła nawet do sądu, ale ostatecznie wyrok orzeczony został na korzyść platformy społecznościowej, ponieważ założona została w Irlandii i powinna podlegać tamtejszemu prawu.

Zgodnie z oświadczeniem przesłanym do redakcji portalu The Next Web, firma Marka Zuckerberga zapowiada złożenie apelacji, ponieważ nie zgadza się z wymierzoną grzywną i zapewnia, że „poważnie traktuje prywatność użytkowników”. Co więcej, przedstawiciel Facebooka stwierdza, że każda osoba używająca platformy sama decyduje się na to, które dane chce ujawnić na swoim profilu. Jak czytamy dalej, firma „pozostaje otwarta na dalszą dyskusję” z odpowiednimi organami i współpracuje nad nowymi regulacjami ochrony danych w Unii Europejskiej na 2018 rok. (bm)

Źródło:

thenextweb.com, Spain slaps Facebook with €1.2 million fine for breaking privacy laws, Matthew Hughes, 11.09.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin