II Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” – termin zgłoszeń coraz bliżej

dodano: 
28.07.2017
komentarzy: 
0

31 lipca 2017 roku upływa termin zgłoszeń do II Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, mającym charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych o ogólnopolskim zasięgu.

Organizatorzy przypominają o trwającym naborze prac i zapraszają przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do nadsyłania maksymalnie pięciominutowych filmików reklamowych i promocyjnych, które popularyzują zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu.

Najbardziej wartościowe merytorycznie i artystycznie filmy zostaną wybrane przez niezależne jury. Wśród nich przyznane zostaną nagrody: Złota, Srebrna i Brązowa Tarcza oraz nagroda widzów.

Tematy poruszane podczas festiwalu „(…) mają przekształcić świat na lepsze. Żadna osoba, żaden region, kraj czy grupa ludzi nie może zostać pominięta. Zrównoważone Cele Rozwoju są celami dla wszystkich ludzi i dotyczą takich kwestii jak: ubóstwo, zdrowie i edukacja, równość płci i dostęp do wody i energii, praca i wzrost ekonomiczny, przemysł i infrastruktura” – komentuje Mariola Ratschka, p.o. Dyrektora Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie.

„17 celów” to festiwal, który odbył się po raz pierwszy w 2016 roku. Został doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz internatów, którzy uznali go za najlepszą inicjatywę pozarządową w 2016 roku. Wydarzenie ma upowszechniać wiedzę o 17 globalnych celach ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, które mają mieć wpływ na poprawę sytuacji na świecie.

II edycja festiwalu odbędzie się 5 października 2017 roku w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Szczegółowy program festiwalu będzie podany we wrześniu.

Udział w konkursie i festiwalu jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie.

PRoto jest patronem medialnym wydarzenia.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin