.

IKEA, Castorama i Allegro pomogą przy tworzeniu „dzielni”

dodano: 
28.01.2022
komentarzy: 
0

IKEA, Castorama i Allegro zaangażowały się w inicjatywę miejską Podaj Dalej – informuje press.pl. W ramach współpracy pomogą one przy budowie pierwszego pilotażowego punktu w Warszawie. Mieszkańcy będą mogli tam dzielić się m.in. żywnością, ubraniami czy narzędziami. Pomysłodawcom projektu zależy na promocji ekonomii współdzielenia i filozofii zero waste – czytamy.

Źródło tłumaczy, że firmy, które zdeklarowały pomoc, zrealizują następujące działania: IKEA będzie odpowiedzialna za projekt wnętrza i meble, Castorama przekaże materiały budowlane potrzebne do wykończenia lokalu, natomiast Allegro zakupi do niego piec i lodówkę. Marki zapowiedziały, że w przyszłości także wesprą projekt, jednak nie podają jeszcze szczegółów – przekazuje źródło.

Jak czytamy, to pierwszy tego typu projekt tworzony z inicjatywy miasta. Do tej pory tego rodzaju miejsca były aranżowane przez fundacje i stowarzyszenia. „Dzielnia” powstaje na warszawskiej Pradze, a jej otwarcie jest przewidziane na drugą połowę kwietnia 2022 roku.

Dalej czytamy, że burmistrz dzielnicy Praga-Południe, Tomasz Kucharski, ma nadzieję, że w „dzielniach” będą odbywały się wydarzenia edukacyjne związane z ekologią oraz warsztaty kulinarne, które pokażą, jak można wykorzystać pozostawione przez mieszkańców składniki do tworzenia nowych potraw. Źródło dodaje, że zarząd dzielnicy ogłosił konkurs dla organizacji pożytku publicznego. Wybrana organizacja zadba o „dzielnie” do końca 2023 roku. (as)

Źródło:

press.pl, Ikea, Castorama i Allegro dołączają do miejskiego projektu zero waste - Podaj Dalej, 26.01.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin