.

 

IKEA wycofuje plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji

dodano: 
08.06.2018
komentarzy: 
0

W ramach nowej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA zobowiązała się do wycofania plastikowych produktów jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji. Przez to działanie firma chce ułatwiać ludziom prowadzenie zdrowego i ekologicznego stylu życia, przeciwdziałać zmianom klimatu oraz przyczyniać się do zmiany myślenia o odpadach, zmierzając w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju została przedstawiona 7 czerwca 2018 podczas Democratic Design Days w Älmhult, w Szwecji. Dokument zatytułowany „People & Planet Positive” zawiera konkretne zadania, które IKEA zobowiązała się zrealizować do 2030 roku. Oprócz wyeliminowania plastikowych produktów jednorazowego użytku, firma postawiła przed sobą takie cele jak np. zwiększenie udziału produktów roślinnych w ofercie IKEA Ford czy zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

„W Polsce IKEA może się już pochwalić sporymi osiągnięciami w obszarach transformacji ku gospodarce o obiegu zamkniętym oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatu. W naszych sklepach osiągnęliśmy 100% recyklingu odpadów kartonowych, a do 2025 roku chcemy odzyskiwać też wszystkie odpady drewniane i plastikowe. (...) Dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii IKEA w Polsce osiągnęła niezależność energetyczną już w 2016 roku” – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w firmie.

Dodatkowo, na platformie IKEA dla Planety można znaleźć praktyczny przewodnik „Niech żyje zrównoważony dom!” o tym, jak żyć w bardziej świadomy, ekologiczny sposób, dbając przy tym o zdrowie i zasobność portfela. (jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin