IMM: Euforia w sieci po statuetce dla DiCaprio. Ponad 7 tys. gratulacji w zaledwie 2 dni

dodano: 
03.03.2016
komentarzy: 
0

Na wsparcie fanów zawsze można liczyć – myśli sobie zapewne DiCaprio, czytając wpisy w social mediach. Omijany szerokim łukiem przez Oscara, w końcu doczekał się upragnionej złotej statuetki. Od 29.02 do 1.03.2016 w sieci ukazało się ponad 7 tys. wzmianek w kontekście nagrody przyznanej Leonardo w kategorii dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. „Udało się!” - krzyczą chórem internauci.

Zgodnie z danymi IMM na temat nagrody przyznanej dla Leo w sieci od 25.02 do 1.03 ukazało się prawie 8,5 wzmianek, z czego 90% w zaledwie dwa dni – od 29.02 do 1.03. Fala entuzjazmu rozlała się po internecie niczym tsunami zaraz po ogłoszeniu zwycięstwa aktora w trakcie gali Oscarowej. Były krzyki, tańce radości i posty. Dużo postów.

Leo zmemowany po całości.

Internet – zgodnie z przewidywaniami internautów - zalała fala memów, zabawnych znaczników i zdjęć DiCaprio z upragnioną statuetką.

Nie zabrakło też sławnego niedźwiedzia, który towarzyszył aktorowi już od jakiegoś czasu stając się jednym z głównych elementów oscarowych memów i gifów. Chociaż miś z pewnością jest bliski sercu Leo, ten jednak zdecydował się przyjść na ceremonię z mamą. Ale użytkownicy nie pozwolili o nim zapomnieć, prezentując moment wyczytania nazwiska DiCaprio i … pierwszych podziękowań od aktora właśnie dla niedźwiedzia.

Bardzo charakterystyczne były też memy przedstawiające Leo z kieliszkiem. Na taki kolaż przedstawiający fragmenty scen z aktorem z jego licznych filmów pozwolił sobie m.in. The Fox Magazine – składając tym samym gratulacje dla zwycięzcy.

Tak bardzo się cieszę, że DiCaprio dostał Oscara!

Najwięcej gratulacji od internautów pojawiło się na Twitterze – 61proc. wszystkich wzmianek, na drugim miejscu znalazł się Facebook z 37 proc., a trzecie miejsce przypadło portalowi komentarze.onet.pl, gdzie znalazło się 2 proc. informacji.

„Skoro Leonardo DiCaprio dał radę wygrać Oscara to i ja dam rade przetrwać szkołę” odważnie podsumowała jedna z użytkowniczek Twittera. „Dzięki temu, że Leonardo DiCaprio w końcu dostał zasłużonego Oscara, świat stał się chociaż odrobinę bardziej sprawiedliwy” - dodała kolejna.

Aktor podczas odbierania statuetki nie odmówił sobie wspomnienia ważnej dla niego kwestii, czyli problemu zmian klimatycznych, co nie uszło uwadze fanom Leo na Facebooku oraz użytkownikom forum komentarze.onet.pl, którzy rozpływali się nad elokwencją aktora. „Leonardo Di Caprio. Jeden z najbardziej inteligentnych. I najbardziej zrównoważonych aktorów w USA”. - pisali. O to ostatnie rzeczywiście bywa trudno.

Nam nie pozostaje nic innego jak również pogratulować Leo zasłużonej nagrody, nie za samą rolę w filmie „Zjawa”, ale przede wszystkim za całe mnóstwo poprzednich mistrzowskich aktorskich kreacji.

Autor badania: Karolina Masalska, Specjalista ds. PR

 

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin