W mediach najczęściej o sojuszu Le Pen z PiS i wygranej Tuska

dodano: 
28.04.2017
komentarzy: 
0

W marcu dużą uwagę mediów zwróciła wypowiedź Marine Le Pen na temat sojuszu z PiS. Najczęściej cytowanym medium został dziennik Rzeczpospolita, wyprzedzając Radio ZET oraz RMF FM - wynika z najnowszego badania IMM. Kolejne miejsca zajęły Radio Zet oraz RMF FM.  

Poza sprawą wypowiedzi francuskiej kandydatki na prezydenta,  w mediach często poruszano temat związany z wyborem szefa Rady Europejskiej. W marcu kontynuowano także kwestię wypadku premier Beaty Szydło.

Prasa
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik Rzeczpospolita, wyprzedzając Gazetę Wyborczą oraz Dziennik Gazeta Prawna. Tak wysoką pozycję w zestawieniu zawdzięcza informacjom na temat wypowiedzi Le Pen w sprawie współpracy z PiS oraz dalszym wiadomościom dotyczącym śledztwa wypadku Beaty Szydło.

Wśród tygodników najwięcej cytowań zgromadziła „Gazeta Polska” ze względu na publikację wypowiedzi szefa MON, która dotyczyła nielegalnej umowy pomiędzy Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem. Drugie i trzecie miejsce przypadły kolejno „wSieci” i tygodnikowi „Newsweek”.

Dzięki rankingowi 100 najbogatszych Polaków, najczęściej cytowanym miesięcznikiem w marcu został „Forbes”. Na drugim miejscu znalazł się miesięcznik „Twój Styl”, dzięki wypowiedzi Eryka Lubosa na temat jego dzieciństwa. Na trzecim miejscu uplasowało się „Zwierciadło”.   

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych najczęściej cytowana była TVN24, wyprzedzając Polsat News oraz TVN. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję informacjom na temat kontrowersji w sprawie wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Radio
Wśród najczęściej cytowanych stacji radiowych na pozycji lidera znalazło się ponownie Radio ZET, wyprzedzając RMF FM oraz PR1. Swoją pierwszą pozycję Radio ZET zawdzięcza komentarzowi Konrada Szymańskiego na temat wypowiedzi szefa MSZ w TVN24 o fałszerstwie podczas wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego RE.

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym przez inne media serwisem internetowym w marcu został portal wPolityce.pl za sprawą publikacji wypowiedzi Andrzeja Przyłębskiego o swojej lustracji przez IPN.  Kolejne miejsca zajęły Onet.pl oraz Wp.pl.

Media ekonomiczne
„Dziennik Gazeta Prawna” był najczęściej cytowanym medium ekonomicznym. Na kolejnych miejscach:  „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.

Media regionalne
Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Szczecin, dzięki rozmowie z posłem PiS Krzysztofem Zarembą. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się „Dziennik Zachodni” oraz Radio Gdańsk. Trójkę zestawienia zamykają wspólnie Radio Kraków i „Dziennik Polski”.  

O badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie 7 286 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 marca 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 7 342 razy (3 381 razy w prasie, 2 959 w telewizji i 1 002 w radio).
Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, TVN Meteo, POLSAT, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin).
Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.  

UWAGA: Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin