Indianie vs. Coca-Cola

dodano: 
29.01.2014
komentarzy: 
0

Według organizacji Oxfam Coca-Cola kupuje cukier od firmy zabierającej ziemię Indianom, mimo że amerykański koncern przyjął politykę zera tolerancji dla tzw. „landgrabbingu”.

Z raportu Oxfam wynika, że Coca-Cola kupuje cukier od koncernu Bunge, który w Brazylii uprawia trzcinę cukrową na ziemiach zabranych Indianom. Według Stephena Corryego, szefa organizacji Survival International, międzynarodowe koncerny często składają deklaracje bez pokrycia i są „mistrzami w odwracaniu uwagi od krytyki pod własnym adresem”. „Jeżeli zobowiązanie Coca-Coli ma być wzięte na poważnie, firma powinna skończyć z kupowaniem cukru od Bunge” – dodaje Corry.

Jak informuje serwis ekonsument.pl, plantacje trzciny cukrowej zajęły większość ziem zamieszkanych przez wspólnotę Jata Yvary w brazylijskim stanie Mato Grosso do Sul. W efekcie Indianie mają problem z lekarstwami i jedzeniem, które zapewniał im las wycięty pod uprawy.

Jak czytamy, Survival International ponaglała Bunge do zerwania współpracy z plantatorami uprawiającymi ziemie zabrane Indianom. Organizacja pisała także do Coca-Coli i władz Brazylii. (ks)

Źródło:

ekonsument.pl, Coca-Cola pod ostrzałem krytyki za dostawcę cukru, 28.01.2014
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin