.

 

Instagram chce umożliwić podgląd postów przed ich publikacją

dodano: 
05.02.2024
komentarzy: 
0

Instagram testuje funkcję, która pozwoli zobaczyć posty w siatce profilu jeszcze przed ich publikacją – informuje socialmediatoday.com.

Źródło powołuje się na przykład, który udostępniła Social Media Marketerka Nadja Bella Marrero na LinkedInie. Przycisk „Pokaż podgląd” ma być widoczny podczas tworzenia publikacji. Po kliknięciu w niego użytkownik może sprawdzić, czy dany post pasuje do bieżącego formatu profilu. 

Źródło: linkedin.com/NadjaBellaMarrero

Portal pisze również o „alternatywnej wersji przycisku”, która pojawiła się u Linsey Gamble – ekspertki ds. social mediów. W tym przypadku mowa o opcji „Podgląd”. 

Autor artykułu Andrew Hutchinson twierdzi, że aktualizacja pomoże w „utrzymaniu spójnego podejścia” do publikacji swoich treści. Jego zdaniem nowa funkcja pozwoli na uzyskanie „ogólnego motywu i stylu profilu”.

Obecnie narzędzie jest dostępne tylko dla wybranych użytkowników. Pozwala na kontrolę „aktualizacji pojedynczych obrazów, filmów i karuzeli”. Nie jest natomiast dostępne w przypadku Reels. 

Socialmediatoday.com poprosiło Instagram o informacje odnośnie do tego, „jaki jest zakres testu i jakie są plany szerszego wdrożenia funkcji”. Portal przekazuje, że zaktualizuje post, jeśli otrzyma odpowiedź serwisu. (an)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests New Option to Preview Feed Post Placement Before Publishing, Andrew Hutchinson, 04.02.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin