.

 

Instagram chce wprowadzić algorytm do wyświetlania treści. Użytkownicy apelują: #keepinstagramchronological

dodano: 
17.03.2016
komentarzy: 
0

Instagram przestanie wyświetlać zdjęcia chronologicznie. W planach ma wprowadzenie algorytmu, by wyświetlać treści bardziej spersonalizowane – podaje portal na swoim blogu.

Użytkownik nie widzi średnio 70 proc. postów. A im bardziej Instagram będzie rósł, tym trudniej będzie nadążyć za nowymi zdjęciami i filmami – podaje serwis. Dlatego też serwis planuje wprowadzenie algorytmu podobnego do tego na Facebooku. Ma on w pierwszej kolejności wyświetlać te treści, które będą dla użytkownika najbardziej interesujące, a nie – jak do tej pory – chronologicznie.

Portal zaznacza jednak, że czas publikacji zdjęcia oraz relacje między autorem posta a oglądającym też odegrają pewną rolę. Jak czytamy, pomysł jest na razie testowany, a algorytm ma pojawić się w najbliższych miesiącach.

Pomysł Instagrama nie wszystkim się spodobał. Na stronie change.org pojawiła się petycja do serwisu o zachowanie obecnych zasad wyświetlania postów pod hasłem #keepinstagramchronological. Apel poparło już ponad 94 tys. internautów.

Jak piszą autorzy petycji, Instagram sam poinformował, że będzie słuchać zdania użytkowników. Podkreślają też, że nie chcą być zmuszeni do oglądania treści w kolejności wybranej przez algorytm. Jak czytamy, chcą mieć możliwość wyboru, by pozostać przy kolejności chronologicznej. Algorytm będzie ich zdaniem szczególnie szkodliwy dla małych firm i artystów, którzy na Instagramie pokazują swoje produkty i usługi. (mb)

Źródło:

blog.instagram.com, See the Moments You Care About First, 15.03.2016/ change.org, Keep Instagram Chronological, 16.03.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin