Instagram pozwala prowadzącym live’y na dodawanie moderatorów

dodano: 
14.03.2022
komentarzy: 
0

Instagram umożliwia twórcom transmisji na żywo wyznaczanie moderatorów – opisuje theverge.com. Wskazane osoby będą mogły zgłaszać komentarze, usuwać widzów z transmisji czy wyłączać komentarze dla konkretnych osób – czytamy.

Platforma społecznościowa wyjaśnia, że twórcy będą mogli wybrać moderatora przez dotknięcie trzech kropek na pasku komentarzy podczas transmisji na żywo. Tam pojawi się lista sugerowanych kont, ale twórca będzie mógł także wyszukać określonego użytkownika – czytamy.

Źródło przypomina, że transmisje na żywo są dostępne na Instagramie od 2016 roku, więc „szokujący” jest fakt, że serwis zaczął wspierać twórców w tym zakresie dopiero teraz. Czytamy, że moderacja stała się podstawą na innych platformach, takich jak Twitch czy YouTube, a nawet Facebook (aplikacja należąca do tej samej firmy – Meta) daje użytkownikom możliwość moderowania live’ów czy usuwania trolli. (mb)

Źródło:

theverge.com, Instagram is finally letting livestreamers add moderators, Emma Roth, 13.03.2022/ Zdjęcie główne: twitter.com/instagram
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin