.

Instagram pozwoli użytkownikom zgłaszać fake newsy

dodano: 
20.08.2019
komentarzy: 
0

Instagram umożliwi użytkownikom zgłaszanie treści, które ich zdaniem są nieprawdziwe – poinformował portal poynter.org. Certyfikowani weryfikatorzy informacji następnie sprawdzą, czy faktycznie oznaczone wpisy są fake newsami – czytamy.

Źródło pisze, że nowa funkcja jest już wprowadzana w Stanach Zjednoczonych i w ciągu dwóch tygodni ma być dostępna dla wszystkich użytkowników.

Aby zgłosić podejrzany wpis, użytkownik będzie musiał nacisnąć trzy kropki widoczne w prawym górnym rogu przy każdym poście na Instagramie. Po ich rozwinięciu pojawi się tam przycisk umożliwiający zgłoszenie fałszywej informacji – podaje źródło. Po zgłoszeniu wpis zostanie sprawdzony przez zewnętrznych weryfikatorów informacji, certyfikowanych przez niezależną sieć IFCN (International Fact-Checking Network), z którymi Facebook współpracuje już w ponad 30 krajach – czytamy.

Wpisy oznaczone przez sprawdzających jako fałszywe nie zostaną usunięte z Instagrama. Ograniczona będzie jednak ich widoczność w zakładce Explore oraz na stronie z hashtagami.

Jak czytamy dalej, dzięki zgłoszeniom użytkowników platforma chce wyćwiczyć sztuczną inteligencję, by w przyszłości nie potrzebowała społeczności do wyszukiwania nieprawdziwych treści. (pm)

Źródło:

poynter.org, You can now report a suspicious Instagram post and expect a certified U.S. fact-checker to verify it, Cristina Tardáguila, 15.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin