Instagram pracuje nad nowymi naklejkami w Stories

dodano: 
21.04.2021
komentarzy: 
0

Instagram pracuje nad nowymi naklejkami w Stories, a także nad nowymi motywami tłami o tematyce Gwiezdnych Wojen w czatach Direct – podaje socialemdiatoday.com. Serwis chce w w ten sposób zwiększyć zaangażowanie użytkowników i poszerzyć możliwość prezentacji treści – czytamy.

Źródło przekazuje za badaczem aplikacji, Alessandrem Paluzzim, że portal sprawdza nową naklejkę „Link”, która pozwalałaby na umieszczanie linku w ramce Stories w dowolnym (być może bardziej widocznym) miejscu, w przeciwieństwie do dotychczasowej funkcji „przesuwania w górę” (ta opcja jest dostępna dla użytkowników z co najmniej 10 tys. obserwujących). Socialmediatoday.com przekazuje jednak za badaczem, że nowa opcja najprawdopodobniej również nie byłaby dostępna dla osób z mniejszą liczbą odbiorców.

Źródło: twitter.com/alex193a

Dowiadujemy się też, że Paluzzi zauważył w testach nową naklejkę „Super Mention”, „która wydaje się powiązana z narzędziami darowizn udostępnianymi twórcom przez Instagram”. Czytamy, że naklejka „wygląda jak tag zakupowy i może być sposobem na to, aby użytkownicy mogli wspomnieć wpływowych użytkowników”. Dowiadujemy się, że być może jest to kontynuacja odznak, które portal dodał wcześniej do transmisji na żywo, by ułatwiać zarabianie twórcom w serwisie.

Źródło: twitter.com/alex193a

Oprócz tego Instagram testuje nowe tła o tematyce Gwiezdnych Wojen, które pojawią się w bezpośrednich czatach. Źródło komentuje, że opcja może być powiązana z 4 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Gwiezdnych Wojen. Socialmediatoday.com pisze, że serwis już teraz oferuje różne motywy jako opcje tła w czatach, więc jak mówi, „nie jest to poważna aktualizacja ani ogłoszenie”, dodatkowo może się okazać, że jest to chwilowa możliwość.

Źródło: twitter.com/alex193a

Źródło: twitter.com/alex193a

(kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram's Working on New Sticker Types, New Background Visuals for Direct Chats, Andrew Hutchinson, 20.04.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin