Instagram rozwija funkcje związane z bezpieczeństwem

dodano: 
28.09.2017
komentarzy: 
0

Portal zapowiedział ulepszenie filtrów dotyczących komentarzy oraz wprowadzenie systemu ostrzegającego administratorów serwisu o użytkownikach w złym stanie psychicznym. O zmianach na blogu Instagrama poinformował Kevin Systrom, współzałożyciel i CEO serwisu. Jak wyjaśnił, Instagram cały czas pracuje nad poprawą bezpieczeństwa w serwisie, co jest szczególnie ważne, bo społeczność portalu się rozrasta – obecnie Instagram ma 800 milionów użytkowników, z czego 500 milionów korzysta z aplikacji codziennie.

Jak czytamy, portal ma zamiar dać użytkownikom większą kontrolę nad komentarzami. Nowa funkcja umożliwi właścicielom publicznych kont decydowanie, które osoby będą mogły zamieszczać komentarze pod ich postami. Będzie można ograniczyć tę grupę np. do osób obserwujących dany profil lub do tych użytkowników, których obserwuje właściciel konta.

Dalej czytamy również, że dla kont publicznych i prywatnych zostanie udostępniona możliwość całkowitego wyłączenia komentarzy pod wpisami, zapowiadana już wcześniej przez Instagram.

Serwis poinformował też, że rozszerza uruchomioną w czerwcu 2017 roku funkcję blokowania obraźliwych komentarzy. Początkowo obejmowała ona jedynie komentarze w języku angielskim, teraz filtrowane będą także języki: arabski, francuski, niemiecki i portugalski. Instagram zapewnia też, że ta funkcja będzie cały czas ulepszana.

Serwis poinformował również o uruchomieniu mechanizmu, który pozwoli szybko i anonimowo powiadomić administratorów portalu o złej kondycji psychicznej danego użytkownika. Jak czytamy, jeśli wpisy czy transmisje wideo na żywo będą świadczyć o tym, że ktoś przeżywa trudny czas, będzie można łatwo to zgłosić. Wówczas ta osoba otrzyma wiadomość z informacją o różnych opcjach pomocy, takich jak rozmowa z infolinią, skontaktowanie się z przyjacielem czy uzyskanie innych wskazówek – czytamy. (mb)

Źródło:

blog.instagram.com, Strengthening Our Commitment to Safety and Kindness for 800 Million, 26.09.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin