Instagram stworzył nowy pulpit nawigacyjny dla kont biznesowych

dodano: 
26.01.2021
komentarzy: 
0

25 stycznia 2021 roku Instagram poinformował o wprowadzeniu nowej funkcji dla kont biznesowych. Firmy i twórcy będą mogli skorzystać z Professional Dashborad – pulpitu nawigacyjnego, zapewniającego dostęp m.in. do statystyk i narzędzi, które mają pomóc w rozwoju profilu.

Jak czytamy na stronie business.instagram.com, portal społecznościowy stara się pomóc twórcom i firmom w osiąganiu celów na Instagramie – w 2020 roku wprowadził m.in. odznaki oraz nowe możliwości związane z branded contentem. W listopadzie 2020 roku utworzył także Professional Resources hub, czyli centrum zasobów dla kont biznesowych, które odwiedziło już ponad 82 mln profili – wskazuje serwis.

W ramach kontynuacji podejmowanych działań, Instagram zdecydował się wprowadzić Professional Dashboard. Jak czytamy, obecnie nowy pulpit nawigacyjny dla kont biznesowych posiada trzy kluczowe możliwości: „Track Your Performance” (z ang. „Śledź swoje wyniki”), „Grow Your Business” (z ang. „Rozwijaj swój biznes”) oraz „Stay Informed” (z ang. „Bądź na bieżąco”). Dzięki nim twórcy i firmy dostaną dostęp do statystyk i trendów, wynikających z prowadzonych działań, przegląd obecnie używanych narzędzi i możliwość odkrywania nowych opcji, które mają pomóc w rozwoju konta, status monetyzacji, posiadane uprawnienia oraz porady, wskazówki i inspiracje związane z wykorzystaniem Instagrama.

instagram

Źródło: business.instagram.com

Serwis społecznościowy wskazuje, że niektóre z funkcji znajdujących się w Professional Dashboard są już dostępne w innych miejscach, jednak zapewnienie dostępu do nich w jednym pulpicie nawigacyjnym ułatwi korzystanie z nich.

Professional Dashboard jest już dostępne dla wszystkich kont firmowych i twórców. Instagram zapowiada, że będzie ulepszać tę nową funkcję w 2021 roku. (ak)

Źródło:

business.instagram.com, Introducing Professional Dashboard, 25.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin