piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInstagram testowo ukrywa lajki na całym świecie

Instagram testowo ukrywa lajki na całym świecie

Instagram ogłosił, że rozszerza testowe ukrywanie polubień na wszystkie kraje świata – podaje theverge.com. Do tej pory, od lipca 2019 roku, serwis społecznościowy sprawdzał to rozwiązanie jedynie w siedmiu państwach: Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Kanadzie, Japonii, Irlandii i we Włoszech.

Jak czytamy, użytkownicy wybrani do testów otrzymają powiadomienie wyjaśniające, że nie będą widzieć liczby lajków pod postami innych osób, lecz będą mogli sprawdzić tę liczbę pod własnymi zdjęciami i filmami.

screenshot

Źródło: twitter.com/instagram

Portal społecznościowy poinformował o zmianach na Twitterze. W poście tłumaczył, że w siedmiu dotychczasowych krajach testy wypadły pozytywnie, więc chce je kontynuować, aby móc zebrać informacje z całego świata. Zaznaczył jednak, że zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są lajki dla popularnych twórców i chce udostępnić im inny sposób pokazywania reklamodawcom wartości instagramowego konta.

screenshot

Źródło: twitter.com/instagram

We wrześniu 2019 roku testowe ukrywanie polubień rozpoczął także Facebook. Celem działań ma być zebranie informacji o tym, czy ukrycie liczby lajków wpłynie na odczucia użytkowników.

Temat testowego ukrywania polubień eksperci poruszyli również podczas Jajecznicy z blogerem, którą PRoto.pl zorganizowało wraz z przestrzenią 3miejsce. Specjaliści m.in. zwracali uwagę, że schowanie lajków pozwoli skupić się na podstawach takich jak budowanie relacji z influencerami czy staranie się o jakość publikowanych treści.

Czytaj więcej: Jajecznica z blogerem: ukrycie polubień pod postami pozwoli skupić się na jakości i budowaniu relacji

(ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj