.

 

Instagram testuje alternatywne tła obrazów i naklejki in-stream

dodano: 
21.02.2024
komentarzy: 
0

Instagram testuje nowe opcje publikowania naklejek w postach oraz Stories – przekazuje socialmediatoday.com. Narzędzia mają być przydatne dla marketerów działających w aplikacji – dowiadujemy się. 

Autor artykułu Andrew Hutchinson przekazuje, że na Instagramie ma pojawić się naklejka „Tło”. Jak czytamy, jej zadaniem będzie zmiana pierwotnego tła na takie, które wygeneruje sztuczna inteligencja.

Źródło: threads.net/lindseygamble_

Nowa opcja ma działać przez zaznaczenie głównego elementu znajdującego się na obrazie, a następnie oddzielenie go od tła. Dzięki temu aplikacja zamieni początkową scenerię na tło wygenerowane automatycznie.

Hutchinson podkreśla, że funkcja może okazać się przydatna dla osób, które chcą szybko wykorzystać popularny motyw lub stworzyć kilka wersji swoich publikacji.  

Dziennikarz zauważa także, że nowa opcja stanowi odwrotność niedawno dodanego narzędzia „Wycięcie”. Jego zadaniem jest wyróżnienie danego elementu obrazu, a następnie wykorzystanie go jako naklejki w innych publikacjach. 

Kolejną nowością ma być wprowadzenie naklejki „Get Orders”, która przekieruje odbiorcę do zakładki umożliwiającej zakup danego produktu. Opcję będzie można dołączyć do materiału umieszczonego w kanale lub relacji. 

Źródło: threads.net/theahmedghanem

Specjalista ds. mediów społecznościowych Ahmed Ghanem informuje, że „Get Orders” pełni funkcję „uproszczonego tagowania produktów”. Innowacja może wpływać na zwiększenie liczby zamówień bezpośrednio z Instagrama, bez konieczności zakładania witryny sklepowej. 

Co więcej, nowa naklejka powstała wskutek wymogu związanego z dodawaniem znaczników zakupowych w postach na Instagramie. Celem funkcji jest potencjalne ułatwienie dodawania reklam na platformę „bez bardziej skomplikowanego przesyłania i konfiguracji”. 

Jak czytamy, obie opcje są w fazie testów. Instagram nie podaje informacji na temat ich pełnego wprowadzenia. (an)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram’s Testing New Options to Create Alternate Image Backgrounds and Facilitate In-Stream Orders, Andrew Hutchinson, 20.02.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin