.

Instagram testuje layouty w Stories

dodano: 
11.12.2019
komentarzy: 
0

Instagram rozpoczął testy nowej opcji w Stories – podaje socialmediatoday.com. „Layout” pozwoli użytkownikom korzystać z kilku różnych ułożeń zdjęć.

Jak czytamy, opcję jako pierwsza odkryła w sierpniu 2019 roku Jane Manchun Wong, lecz teraz rozpoczęły się jej testy na większą skalę. Wygląd nowej możliwości zaprezentował na swoim twitterowym profilu Matt Navara. Z jego posta wynika, że dostępnych będzie sześć różnych stylów ułożenia fotografii. Źródło zwraca jednak uwagę, że prawdopodobnie nie będzie można dodawać tam wideo.

screenshot - Matt Navarra

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Dostępnych będzie szcześć konfiguracji ułożenia fotografii: cztery (po dwie na górze i na dole), dwie (jedna nad drugą), trzy połączone ze soba pionowo, dwie obok siebie, sześć (po trzy połączone ze sobą pionowo z lewej i prawej strony) oraz trzy (jedna na górze i dwie połączone poziomio).

Socialmediatoday.com przypomina, że w sierpniu 2019 roku Wong poinformowała także o tym, że Instagram testuje nowe opcje dla Boomeranga. Użytkownicy mogliby nagrywać za jego pomocą wideo w wersji klasycznej, robiącej pauzę lub drgania na końcu ujęcia, slowmotion oraz nieco wolniejszej lub nieco szybszej od oryginału. Źródło zaznacza, że nie pojawiły się nowe wiadomości dotyczące Boomeranga, lecz oficjalne testy „Layout” mogą sugerować, że niedługo się one pojawią.

screenshot - Jane Manchun Wong

Źródło: twitter.com/wongmjane

Instagram niedawno rozpoczął również testy opcji „Shoutouts”, która dzięki specjalnym szablonom pozwala wyróżniać ważne wydarzenia, takie jak urodziny – dodaje źródło. Po wpisaniu nazwy użytkownika wyświetlać się mają wszystkie zdjęcia, na których jest się z tą osobą i spośród których można wybrać te, które chce się udostępnić.

screenshot - Matt Navarra

 Źródło: twitter.com/wongmjane

(ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram's Now Testing its New Layout Options for Instagram Stories Frames, Andrew Hutchinson, 11.12.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin