Instagram testuje opcję, która pozwoli wybrać odbiorców Stories

dodano: 
30.09.2021
komentarzy: 
0

Instagram rozpoczyna testy nowej opcji związanej ze Stories – opisuje 9to5mac.com. Ma ona pozwolić na określenie grupy odbiorców w przypadku udostępniania relacji. Funkcja „wybranych osób” różni się od dotychczasowych „bliskich znajomych” możliwością każdorazowego dostosowywania listy osób, które widzą publikowane relacje. Narzędzie jest testowane w Brazylii.

Jak czytamy, relacje na Instagramie mogą służyć części użytkowników do dzielenia się osobistymi informacjami i doświadczeniami. Z tego powodu przydatna jest możliwość ograniczenia grupy odbiorców, którzy mogą zobaczyć publikowany materiał. Do tej pory korzystający z platformy mieli dostęp do opcji „bliskich znajomych”. Serwis pracuje jednak nad udoskonaleniem narzędzia, tak aby użytkownik zyskał większą kontrolę nad osobami wyświetlającymi jego relacje.

Źródło podaje, że testowana opcja pojawi się w panelu podczas tworzenia Stories. Będzie można zaznaczyć bądź odznaczyć profile, które uzyskają dostęp do konkretnej relacji.

9to5mac.com wskazuje także, że prawdopodobnie funkcja „wybranych osób” nie jest powiązana z innymi planowanymi ulepszeniami relacji, takimi jak „ekskluzywne Stories” – materiały, za które będą pobierane opłaty, podobne do Super Follows znanych z Twittera. (ap)

Źródło:

9to5mac.com, Instagram changes Close Friends to ‘Selected People’ in new test, José Adorno, 29.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin