Instagram testuje opcję ułatwiającą usuwanie Stories z kilku platform

dodano: 
04.11.2019
komentarzy: 
0

Instagram prowadzi próby, które mają umożliwić usuwanie materiałów z sekcji Stories użytkowników na Instagramie i Facebooku za pomocą jednej czynności – informuje socialmediatoday.com.

Serwis podaje, że cross-posting staje się coraz bardziej popularny zwłaszcza wśród znanych marek jako sposób łatwego wzmocnienia przekazu na kilku platformach, umozliwiający dotarcie do szerszego grona odbiorców. Usuwanie relacji z każdej platformy może okazać się jednak problematyczne – pisze źródło. W związku z tym, w celu łatwiejszego zarządzania publikowanymi treściami – powstaje opcja „Delete Everywhere”.

Źródło: twitter.com/@wongmjane

Jak czytamy dalej, format Stories nie jest jeszcze tak popularny na Facebooku jak na Instagramie, mimo to wykorzystanie go wciąż rośnie.

Na początku tego roku portal Zuckerbega poinformował, że obsługuje obecnie ponad 1,25 mld użytkowników Stories każdego dnia w swojej rodzinie aplikacji (Instagram, Facebook, Messenger i WhatsApp), z czego ta sekcja na samym Facebooku ma około 500 mln aktywnych użytkowników dziennie. Mark Zuckerberg podawał już, że Stories są na dobrej drodze do tego, aby wyprzedzać posty w aktualnościach. (kd)

Źródło:

socialmediatoday, Instagram's Testing a New Option to Make it Easier to Remove Stories Content Across Platforms, Andrew Hutchinson, 1. 11. 2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin