.

 

Instagram testuje tagi lokalizacji w notatkach

dodano: 
07.09.2023
komentarzy: 
0

Użytkownicy Instagrama będą mogli dodać znacznik lokalizacji do swojej notatki, który następnie ma przekierować do strony z informacjami o tym miejscu – podaje socialmediatoday.com.

Szef Instagrama Adam Mosseri za pośrednictwem swojego kanału na Instagramie wyjaśnił: „Ludzie używają notatek do dzielenia się przemyśleniami, nastrojami, a nawet miejscami. Chcemy ułatwić dzielenie się informacjami na temat miejsc, w których spędzasz czas oraz uzyskanie nowych inspiracji dotyczących miejsc do odwiedzenia”.

Źródło przypomina, że notatki zostały uruchomione w grudniu 2022 roku i zapewniają użytkownikom sposób na inicjowanie rozmów w aplikacji przez dodawanie 60-znakowych wiadomości. Po opublikowaniu znajdują się na początku skrzynki odbiorczej i są dostępne dla wszystkich znajomych. Funkcja stała się popularna wśród młodszych użytkowników, dlatego Instagram zdecydował się ją rozszerzyć, wprowadzając również możliwość wstawienia klipów audio i fragmentów piosenek. 

Jak czytamy, użytkownicy zaczęli coraz bardziej obawiać się publicznego udostępniania postów w aplikacjach społecznościowych i wolą dzielić się nimi tylko z najbliższymi znajomymi. Instagram stara się wykorzystać tę zmianę i planuje dodać własnego chatbota AI, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje narzędzia do przesyłania wiadomości – czytamy dalej. (af)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests Out Location Tags in Notes, 05.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin