Instagram testuje udostępnianie live'ów na Facebooku

dodano: 
20.04.2020
komentarzy: 
0

Instagram testuje opcję, która umożliwi udostępnianie transmisji na żywo na Facebooku – informuje socialmediatoday.com. Taka aktualizacja pozwoli na jednoczesne nadawanie dla odbiorców obu platform.

Do tej pory użytkownicy po zakończonej transmisji live mieli możliwość zapisania materiału w rolce z aparatu, a wideo mogło być następnie udostępniane na kolejnych platformach. Źródło podaje jednak, że po zakończonych testach będzie istniała możliwość zaznaczenia nowej opcji w ustawieniach relacji na Instagramie – tak, aby przyszłe live’y mogły być automatycznie wyświetlane również na Facebooku, co przyczyni się do zwiększenia ich zasięgów.

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Jak czytamy, w związku z izolacją wywołaną pandemią koronawirusa narzędzia do połączeń wideo odnotowują w ostatnim czasie wysokie wyniki na wielu różnych platformach, zarówno na telefonach, jak i urządzeniach stacjonarnych, stąd Instagram wciąż usprawnia opcję Live.

Czytaj także: Instagramowe live’y można już oglądać także w przeglądarkach internetowych

(kd)

Źródło:

socialmediatoday, Instagram's Working on an Option to Simulcast Instagram Live Streams to Facebook, Andrew Hutchinson, 17.04.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin