Instagram testuje wyświetlanie panelu Stories na pełnym ekranie

dodano: 
02.07.2020
komentarzy: 
0

Instagram potwierdził, że rozpoczął testy pełnoekranowego wyświetlania panelu ze Stories – podaje socialmediatoday.com. Czytamy, że niektórzy użytkownicy na stronie głównej widzą teraz dwa rzędy relacji, a pod nimi belkę z napisem „pokaż wszystkie Stories”. Po kliknięciu jej na całym ekranie pokazują się wszystkie relacje obserwowanych osób.

Czytaj także: Instagram testuje wyświetlanie Stories w podwójnym rzędzie

Jak czytamy, jako pierwsza o testach nowej funkcji poinformowała na Twitterze Jane Manchun Wong w kwietniu 2020 roku.

screen

Źródło: twitter.com/wongmjane

Zdaniem źródła Instagram chce w ten sposób dostosować się do stale rosnącej popularności Stories. Prawdopodobne jest, że portal społecznościowy w przyszłości będzie chciał zmienić swoją główną funkcję i tradycyjny feed stanie się kolejną zakładką obok relacji – czytamy.

Nie wydaje się jednak prawdopodobne, aby obecnie testowane rozwiązanie było najlepszym sposobem na wyświetlanie Stories – dodaje źródło. Tłumaczy to m.in. tym, że użytkownicy najczęściej oglądają relacje, zaczynając od kliknięcia w pierwszą, jaka wyświetla się na liście. Socialmediatoday.com uważa, że wszystko zależeć będzie od tego, jak testerzy zareagują na dwurzędowe i pełnoekranowe wyświetlanie panelu ze Stories. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram is Testing a Full-Screen Stories Display as Stories Usage Continues to Rise, Andrew Hutchinson, 01.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin