Instagram uruchamia własną platformę wideo – IGTV

dodano: 
21.06.2018
komentarzy: 
0

Na początku czerwca 2018 roku pisaliśmy o tym, że Instagram pracuje nad stworzeniem własnej platformy wideo. W środę, 20 czerwca, CEO serwisu społecznościowego Kevin Systrom oficjalnie potwierdził tę informację za pośrednictwem instagramowego bloga.

IGTV, bo taką nazwę nosi nowa platforma wideo Instagrama, służy do oglądania filmów, które mogą trwać nawet do godziny. Mimo że IGTV jest niezależną aplikacją, materiały znajdujące się w niej można oglądać bez konieczności opuszczania Instagrama.

Jak czytamy we wpisie na blogu platformy społecznościowej, filmy zamieszczane w aplikacji IGTV są dostosowane do oglądania ich na telefonie – będą wyświetlanie w trybie pełnoekranowym oraz pionowym. Co więcej, materiały uruchomią się od razu po włączeniu platformy – tak jak w telewizorze.

Użytkownicy Instagrama nie będą musieli też wyszukiwać profili osób, które obserwują, bo dzięki temu, że IGTV jest połączone z serwisem społecznościowym, kanały obserwowanych użytkowników automatycznie pojawią się też na platformie wideo.

IGTV będzie wprowadzane globalnie w ciągu kilku najbliższych tygodni i będzie dostępne na systemach iOS oraz Android. (jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin