Instagram uruchamiał kamery, gdy użytkownicy przeglądali treści? Firma tłumaczy się z błędu

dodano: 
29.07.2020
komentarzy: 
0

Użytkownicy Instagrama zgłosili, że zauważyli zielony sygnał sugerujący włączoną kamerę na urządzeniach, mimo że z niej nie korzystali, a jedynie przeglądali serwis – podaje theverge.com. Jak czytamy, problem ten pojawił się w smartfonach z wersją beta iOS 14, gdzie działają kolorowe znaczniki informujące o uruchomionych narzędziach, m.in. wspomnianej kamer.

Źródło: twitter.com/KevDoy

Dowiadujemy się, że rzecznik platformy w oświadczeniu dla theverge.com powiedział, że działanie to było błędem, który jest obecnie naprawiany. „Uzyskujemy dostęp do waszej kamery tylko wtedy, gdy nas o to poprosicie – na przykład gdy przełączacie się z konta na kamerę" – zaznaczył i dodał, że w innych przypadkach serwis nie otrzymuje dostępu do kamery i nie rejestruje żadnych treści.

Źródło tłumaczy, że iOS 14 powiadamia również użytkowników, gdy aplikacja lub widżet wkleja tekst ze schowka. Czytamy też, że od czasu wprowadzenia na rynek tej wersji ‌iOS odkryto przypadki, że wiele innych popularnych aplikacji, takich jak LinkedIn, Reddit czy TikTok, potajemnie uzyskuje dostęp do zawartości schowka użytkowników – dowiadujemy się dalej.

Czytamy również, że w zeszłym roku Facebook, do którego należy Instagram, uzyskiwała dostęp do kamery w tle bez wiedzy korzystających z serwisu. (kd)

Źródło:

theverge.com, An Instagram bug showed a ‘camera on’ indicator for iOS 14 devices even when users weren’t taking photos, Kim Lyons, 25.07.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin