.

 

Instagram wprowadził naklejkę, która przenosi do grupowego czatu

dodano: 
05.07.2019
komentarzy: 
0

Instagram wprowadził w Stories naklejkę „Czat”, która przeniesie użytkownika do grupowej dyskusji – poinformował portal socialmediatoday.com. Funkcja ta ma m.in. ułatwić przepływ informacji między osobami zainteresowanymi tymi samymi tematami – czytamy.

Po przyciśnięciu naklejki przez wybranego użytkownika, twórcy danej relacji otrzyma powiadomienie o tym, że ktoś chce dołączyć do czatu – czytamy. Będzie on mógł wówczas zaakceptować prośbę oraz tym samym wprowadzić osobę do dyskusji.

Źródło: twitter.com/instagram

Źródło pisze, że w tym momencie znaczenie rozmów grupowych rośnie, dlatego też wprowadzenie nowej funkcji, która to użytkownikom ułatwi, może zwiększyć zaangażowanie w serwisie. Jak informuje portal, ponad połowa użytkowników Instagrama korzysta z opcji Direct, która umożliwia wysłanie wiadomości, zdjęć bądź filmów do wybranej grupy osób. Około 85 proc. wiadomości użytkownicy wysyłają do tych samych trzech osób, a nie do szerszego grona odbiorców – podaje socialmediatoday.com.

Konkurencja Instagrama, Snapchat, także widzi potrzebę rozwijania platformy pod kątem rozmów grupowych i również pracuje nad podobną naklejką, która przenosiłaby użytkowników do dyskusji – czytamy.

Do końca tego tygodnia naklejka „Czat” na Instagramie ma pojawić się we wszystkich regionach – podaje źródło. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Launches 'Join Chat' Sticker to Promote Private Group Discussion, Andrew Hutchinson, 3.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin