.

 

Instagram umożliwia dodawanie poziomych wideo w IGTV

dodano: 
27.05.2019
komentarzy: 
0

Instagram wprowadził możliwość dodawania poziomych filmów w sekcji IGTV – poinformował portal techcrunch.com. Oglądanie materiałów w nowym formacie będzie możliwe również w wersji pełnoekranowej, wystarczy, że użytkownik obróci swój smartfon – pisze źródło. Techcrunch.com przypomina, że do tej pory platforma umożliwiała dodawania filmów jedynie w wersji pionowej, co mogło stanowić ograniczenie dla niektórych twórców – czytamy.

Źródło: instagram-press.com

Źródło, cytując Instagrama, pisze, że celem serwisu społecznościowego jest „uczynienie z IGTV miejsca dla świetnych treści, bez względu na to, jak są kręcone, aby autorzy mogli wyrazić siebie w taki sposób, jaki chcą”. „Pod wieloma względami otwarcie IGTV na coś więcej niż tylko pionowe filmy jest podobnym krokiem, jak wtedy, kiedy w 2015 roku otworzyliśmy Instagrama na więcej niż tylko kwadratowe zdjęcia. Umożliwiło to rozwój kreatywności i zaangażowania – wierzymy, że to samo powtórzy się z IGTV” – portal cytuje dalej platformę społecznościową.

Techrunch.com pisze, że możliwość udostępniania w sekcji Instagrama treści takich jak na YouTubie może zwiększyć liczbę twórców i ich fanów w IGTV. Źródło przypomina także, że od pewnego czasu platforma wprowadza nowe narzędzia związane z tą funkcją. W ostatnim czasie dodała w kanale głównym skróty do pełnych filmów z IGTV oraz umieściła materiały z tej sekcji w zakładce Explore – czytamy. (pm)

Czytaj więcej: Pionowy format zaletą, IGTV to nie konkurencja dla YouTube’a – eksperci o nowej platformie Instagrama

Źródło:

techcrunch.com, Instagram’s vertical IGTV surrenders to landscape status quo, Josh Constine, 23.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin