.

Instagram zapowiada wersje robocze Stories

dodano: 
24.03.2021
komentarzy: 
0

Instagram ogłosił, że zamierza wprowadzić nową opcję zapisywania wersji roboczych Stories w aplikacji – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, szkice materiałów będą mogły zostać opublikowane w serwisie w późniejszym, wybranym przez danego twórcę czasie.

Dowiadujemy się, że zdaniem platformy funkcja może okazać się pożądana wśród zwykłych użytkowników i marek, ponieważ zapewniłaby „większą elastyczność w korzystaniu z relacji” i komfort w wybieraniu czasu publikacji treści. Źródło pisze, że niedługo po tweecie Instagrama w tej sprawie, Alessandro Paluzzi – badacz aplikacji, przekazał, jak mogłyby wyglądać szkice Stories. Socialmediatoday.com, powołując się na te materiały, twierdzi, że format wydaje się dość prosty, co ułatwiłoby tworzenie instagramowych historii i prezentowanie ich w momencie, kiedy byłyby gotowe.

Źródło: twitter.com/alex193a

Źródło zaznacza, że już teraz korzystający z portalu mogą zapisywać relacje m.in. na swoich urządzeniach, jednak zapowiadane szkice w aplikacji pozwoliłyby przeglądać „próbne” historie w sposób, w jaki później będą widoczne dla innych użytkowników. Dodatkowo w ramach nowej funkcji będzie istniała możliwość „korzystania z pełnego zestawu funkcji Instagrama w procesie tworzenia wersji roboczej”.

Instagram ostrzega również użytkowników, aby uważali na oszustów, którzy próbują uzyskać informacje od właścicieli kont na Instagramie za „pośrednictwem fałszywych powiadomień dotyczących roszczeń o naruszenie praw autorskich”. Jak podkreśla serwis, portal nigdy nie kontaktuje się z użytkownikami w ten sposób, a w ustawieniach konta każdego profilu znajduje się oficjalna sekcja „e-maile z Instagrama”, aby móc „potwierdzić każdą prośbę”.

Źródło: instagram.com/creators

Dalej czytamy, że Instagram nie powiedział, kiedy planuje wprowadzić wersje robocze Stories. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Announces That Stories Drafts are Coming Soon, Andrew Hutchinson, 23.03.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin