Live'y na Instagramie będą mogły być dłuższe

dodano: 
29.10.2020
komentarzy: 
0

Instagram ogłosił dwie zmiany dotyczące transmisji na żywo w serwisie – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, mają one na celu „rekompensatę utraconych interakcji społecznych” w wyniku izolacji związanej z pandemią koronawirusa.

Czytaj też: Dlaczego wszyscy robią teraz live'y?

Po pierwsze, Instagram znacznie wydłuża czas transmisji na żywo. Obecnie podczas live'ów obowiązywał limit 60 minut. Platforma zwiększa go teraz do czterech godzin. Jak czytamy, zmiana ta ma pomóc m.in. instruktorom, nauczycielom czy artystom, i sprawić, że nie będą musieli przerywać swoich dyskusji, rozmów lub lekcji przez ograniczenia czasowe. Dowiadujemy się też, że aktualnie oczywiście można „ominąć” ten limit, rozpoczynając live’a jeszcze raz po pierwszej godzinie, jednak aktualizacja (która dotyczy wszystkich użytkowników Instagrama) uprości spotykanie się ze znajomymi, promowanie produktów czy organizowanie wydarzeń.

Instagram wprowadza również nową opcję, która umożliwi użytkownikom archiwizowanie ich transmisji live przez 30 dni od dnia jej poprowadzenia – przekazuje socialmediatoday.com. W tym czasie możliwe będzie również pobranie nagrania – źródło pisze, że użytkownicy już teraz mogli pobierać swoje IG Live tuż po zakończeniu transmisji, jednak wtedy było to tylko „surowe wideo” bez komentarzy czy polubień.

Czytaj również: Transmisje live na Instagramie można już zapisywać w IGTV

Źródło: socialmediatoday.com

Czytamy też, że Instagram chce zwiększyć odkrywanie treści twórców, którzy prowadzą różne transmisje live, przez aktualizację sekcji „Na żywo” w IGTV.

Źródło przypomina również, że wskutek pandemii koronawirusa Facebook odnotował 70 proc. wzrost grupowych rozmów wideo na Messengerze i ponaddwukrotnie większe zapotrzebowanie na połączenia wideo w aplikacji WhatsApp. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Extends Length Limit for Instagram Live Broadcasts, Adds Live-Stream Archive, Andrew Hutchinson, 27.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin