.

 

Internauci wybiorą najlepsze raporty społeczne

dodano: 
18.08.2016
komentarzy: 
0

16 sierpnia wystartowało głosowanie internetowe w konkursie Raporty Społeczne, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Internauci będą mogli wybierać spośród 32 nadesłanych raportów, oddając swój głos poprzez formularz na stronie raportyspoleczne.pl. Głosowanie trwa do 16 września, a ogłoszenie wyników nastąpi na początku października, podczas uroczystej gali z okazji 10-lecia konkursów Raporty Społeczne.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest w Polsce już po raz 10, ale po raz pierwszy nabór odbywał się w tak wczesnym terminie (do tej pory był to wrzesień - październik). Mimo tej zmiany do konkursu zgłoszone zostały 32 raporty, wśród których jest 8 debiutów, 7 raportów zintegrowanych oraz 5 raportów instytucji pozabiznesowych. Głos można oddać poprzez formularz.

Głosowanie polega na wybraniu trzech raportów z listy nadesłanych publikacji, zamieszczonej na stronie konkursu. Głos jest uznany za ważny dopiero po potwierdzeniu wyboru poprzez kliknięcie na link przesłany na adres e-mail głosującego. Z jednego adresu można oddać tylko jeden głos.

Zaproszenie internautów do głosowania na najlepsze raporty społeczne jest ważną formą angażowania interesariuszy. Dzięki konkursowi informacje o działaniach firm z zakresu społecznej odpowiedzialności docierają do szerokiego grona odbiorców ich usług, zwiększając świadomość konsumentów i umożliwiając im wyrażenie opinii o realizowanych przez firmy inicjatywach. Raportujący, z kolei zyskują wiedzę na temat postrzegania obranych przez nich kierunków działań i zwiększają swoją transparentność, co może wpłynąć na poprawę współpracy z interesariuszami. Zachęcam do zapoznania się ze zgłoszonymi do konkursu raportami i przemyślanego głosowania - mówi Marcin Grzybek, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Konkursu Raporty Społeczne.

W ramach konkursu Raporty Społeczny równie ważną rolę co niezależne jury oraz dziennikarze oceniający sprawozdania odgrywają internauci. Ich głosy mają bardzo duże znaczenie. Poprzez swoje głosy wskazują firmom, jakie treści raportu, sposób prezentacji danych oraz w końcu same praktyki z zakresu odpowiedzialnego biznesu są ważne z perspektywy konsumentów, pracowników, inwestorów i społeczności lokalnych. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozwojem jakościowego raportowania danych pozafinansowych do wzięcia udziału w głosowaniu dla internautów – mówi Rafał Rudzki, starszy menedżer w zespole Sustainability Consulting Central Europe Deloitte oraz koordynator konkursu na najlepszy raport pozafinansowy w Europie Środkowej „Green Frog Award”.

Do 10. – jubileuszowej edycji konkursu Raporty Społeczne zgłosiły swoje raporty następujące firmy, organizacje i instytucje:
 
- 3M Poland
- ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych
- Aquanet
- ArcelorMittal Poland
- ASTOR
- Bank Millennium
- Bank Zachodni WBK
- Budimex
- Coca-Cola HBC Polska
- Comarch
- EDF Polska
- ENEA
- Energa
- FAJNA Spółdzielnia Socjalna
- Fundacja LOTTO Milion Marzeń
- Fundacja Media 3.0
- Fundacja Medicover
- Górażdże Cement
- Grupa Raben
- Grupa VELUX i spółki siostrzane
- InterKadra
- KGHM Polska Miedź
- Kompania Piwowarska
- Lubelski Węgiel "Bogdanka"
- mBank
- Narodowy Bank Polski
- Pelion
- PGE Polska Grupa Energetyczna
- Polski Koncern Naftowy ORLEN
- Provident Polska
- Roche Polska
- Tauron Polska Energia

Wszystkie zgłoszone raporty, po ocenie internautów, przejdą pod obrady jury ekspertów, w którego skład wchodzą specjaliści z zakresu raportowania i CSR-u oraz jury dziennikarskiego, które reprezentuje także przedstawicielka PRoto.pl - redaktor naczelna portalu Joanna Jałowiec. W tym roku, po raz pierwszy, przyznane zostaną także nagrody Ministra Rozwoju oraz Giełdy Papierów Wartościowych (dla spółek notowanych na giełdzie). Jak co roku przyznawane będą wyróżnienia.
Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Jury wyróżnia firmy, które podejmują dialog z interesariuszami i w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny prezentują swoje dokonania w publikowanych raportach.

Strona internetowa konkursu: raportyspoleczne.pl.

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte
Partner Jubileuszu 10-lecia konkursów Raporty Społeczne: Puls Biznesu
Patroni: Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Patroni medialni: PAP Biznes, PRoto.pl, eGospodarka, kampaniespoleczne.pl

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin