Internauci zarzucają marce GAP rasizm. Firma szybko reaguje

dodano: 
12.04.2016
komentarzy: 
2

Po tym jak firma GAP opublikowała w mediach społecznościowych reklamę z udziałem dziewczynek, w tym jednej opierającej się o drugą o czarnym kolorze skóry, w sieci pojawiły sie negatywne komentarze. Autorką jednego z nich jest Kirsten West Savali, Senior Writer z TheRoot. O sprawie pisze prdaily.com.

Żródło: Twitter/twitter.com/TheRoot

Savali zwróciła uwagę, że „wbrew powszechnej opinii, kultury popularnej i polityki, czarne kobiety i dziewczynki nie są ani oparciami ani tłami ani zaporami". Dodała przy tym: „To dziecko zasługuje na coś lepszego, czyż nie GAP? To Twój biznes do stracenia”. Pojawił się również m.in. taki wpis: „Czy to wiadomość do czarnej dziewczynki? Czy oznacza to, że powinna czuć się podporządkowana? Wstydź się GAP!”

                                                                                                       Źródło: Twitter/twitter.com/VeganWhileBlack

                                                                                                         Źródło: Twitter/twitter.com/proheaux

                                                                                                          Źródło: Twitter/twitter.com/klpqueen

Inny internauta, filmowiec Matthew Cherry zapytał, czy odwrócenie ról coś zmienia i pokazał przy tym poprzednią reklamę firmy GAP.

 

                                                                                                                     Źródło: Twitter/twitter.com/MatthewACherry

Co na to GAP? Na prdaily.com czytamy, że firma przeprosiła i usunęła reklamę ze swojego konta na Facebooku w odpowiedzi na negatywne reakcje odbiorców. Brand managerowie szybko interweniowali, kiedy reputacja firmy została zagrożona i wydali następujące oświadczenie:

„Jako marka o dumnej 46-letniej historii walki o różnorodność i poczucie przynależności, doceniamy dyskusję, która miała miejsce i przepraszamy każdego, kogo uraziliśmy”.

Na koniec dowiadujemy się, że dwie dziewczynki ze zdjęcia są siostrami, o czym poinformowała na Twitterze ich mama, aktorka Brooke Smith. Zaznaczyła w poście, że „wszyscy powinni się uspokoić”.

                                                                                                                      Źródło: Twitter/twitter.com/TheRoot

(ak)

Zdjęcie główne: Twitter/twitter.com/TheRoot

Źródło:

Prdaily.com, Gap acts fast to apologize for and remove ‘insensitive’ ad, Kevin Allen, 08.04.2016
komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
12.04.2016
15:50:55
iksde
(12.04.2016 15:50:55)
Tak, na pewno marce GAP chodziło o znieważenie czarnej dziewczynki i pokazanie światu że właśnie do tego są czarni ludzie stworzeni. xD
12.04.2016
15:46:02
tbp2017
(12.04.2016 15:46:02)
Był taki odcinek southparka gdzie Chef miał problemy z flagą miasteczka bo prezentowała oni jak biali wieszają kolorowego. Dzieci też miały problem z tą flagą, bo ludzie na niej nie trzymali się za ręce. Flagę zmieniono: kolorowi trzymali się za ręce i wieszali kolorowego. Rasizm, bo o die głowy wyższa biała oparta jest na kolorowej, też mi coś.. To samo było z akcją Oscarową, że zbyt wielu białych dostało oscar. Może teraz biali powinni bojkotować to że jest za dużo czarnych raperów, atletów, biegaczy, dilerów narkotyków i przestępców? Ludzie zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie kompleksami wywołanymi pigmentacją.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin