.

 

Iwona Kania w zespole Naczelnej Izby Lekarskiej

dodano: 
16.01.2024
komentarzy: 
0

Na początku stycznia 2024 roku Iwona Kania dołączyła do Naczelnej Izby Lekarskiej. Objęła stanowisko zastępczyni rzecznika prasowego.

W tej roli odpowiada m.in. za bieżącą współpracę z dziennikarzami, organizację śniadań prasowych oraz współpracę z NIL-IN w zakresie wsparcia komunikacji planowanych działań oraz ich promocji . 

Funkcję rzecznika prasowego NIL pełni Jakub Kosikowski.

Iwona Kania poprzednio, od sierpnia 2023 roku, była rzeczniczką prasową Ministerstwa Zdrowia i dyrektorką biura komunikacji resortu.

 Wcześniej z kolei, przez ponad sześć lat, pracowała w Państwowym Instytucie Medycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Przez ostatni rok pełniła funkcję rzeczniczki prasowej szpitala. Była wówczas odpowiedzialna m.in. za tworzenie strategii komunikacji i polityki informacyjnej oraz nadzór nad jej realizacją, a także reprezentowanie instytucji w mediach. Wcześniej w PIM kierowała działem obsługi pacjenta.

Iwona Kania ma również doświadczenie jako logopeda. Ponadto jest wykładowcą akademickim na kierunkach logopedycznych i dziennikarskich.

Jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, logopedą oraz absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności językoznawstwo polonistyczne, który uzyskała na Wydziale Polonistyki UW. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin