IX Ranking odpowiedzialnych firm 2015: najwięcej wyróżnionych z branży przemysłowej

dodano: 
27.04.2015
komentarzy: 
0

Ukazał się IX Ranking odpowiedzialnych firm. W 2015 roku na podium znalazły się DB Schenker Logistics, Orange Polska i Polpharma. Wśród wymienionych firm znalazła się też jedna agencja PR - JBcomm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm przygotowywany jest przez Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego dla Dziennika Gazety Prawnej, weryfikowany przez PwC. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym zestawienia.

W kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” najlepsze pod względem odpowiedzialności okazały się Bank Handlowy w Warszawie, Bank Zachodni WBK i Provident Polska. Wśród dóbr konsumpcyjnych najlepsze wyniki uzyskały Coca-Cola HBC Polska, Danone oraz Kompania Piwowarska.

Najlepszymi firmami w kategorii „Farmacja i medycyna” osiągnęły Polpharma, GlaxoSmithKline i Scanmed Multimedis. W kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” pierwsze miejsce zdobyły Grupa Lotos i PKN Orlen, za nimi uplasowały się EDF Polska i Tauron Polska Energia. Z kolei w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna” najbardziej odpowiedzialne są Volkswagen Poznań, CEMEX Polska i Toyota Motor Manufacturing Poland.

Wśród firm z branży „Telekomunikacja, technologia, media i rozrywka” najlepsze wyniki zdobyły Orange Polska, Capgemini Polska i Totalizator Sportowy. W kategorii „Transport, usługi, handel” do najbardziej odpowiedzialnych zaliczają się DB Schenker Logistics, Tesco Polska i Grupa Raben.

Ranking został sporządzany na podstawie ankiety, w której zawartych było 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z następujących pięciu obszarów CSR: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna oraz odpowiedzialne zarządzanie. W tegorocznej odsłonie Rankingu wzięły udział 74 firmy. (mb)

Pełne zestawienie

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin