Jacek Konrad Dąbrowski nowym rzecznikiem Tesco

dodano: 
26.06.2020
komentarzy: 
0

W czerwcu 2020 roku Jacek Konrad Dąbrowski został rzecznikiem prasowym i kierownikiem ds. komunikacji zewnętrznej w Tesco. Zakres jego głównych obowiązków obejmuje opracowywanie i realizację planów komunikacji w celu wspierania priorytetów biznesowych, angażowanie interesariuszy i ochronę reputacji Tesco w Polsce, zarządzanie codziennym monitoringiem mediów i zapytaniami od dziennikarzy, rozwijanie i utrzymywanie relacji z kluczowymi przedstawicielami mediów, zarządzanie agencjami zewnętrznymi, prognozowanie i śledzenie budżetu dla wszystkich projektów komunikacji zewnętrznej i bieżących działań.

Jacek Konrad Dąbrowski ma dziesięcioletnie doświadczenie w komunikacji zewnętrznej, zdobywane  po stronie klienckiej oraz w agencjach PR – Partner of Promotion, Genesis PR i Sarota PR. Realizował projekty komunikacyjne dla globalnych firm z branży technologicznej, spółek notowanych na GPW oraz start-upów. Ostatnio związany był z Synerise, gdzie odpowiadał za komunikację zewnętrzną (włącznie z projektami realizowanymi we współpracy z największymi firmami branży tech i retail w Polsce). Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowego studium menedżerów kultury Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada certyfikat Professional Diploma in Digital Marketing, wydawany przez Digital Institute w Dublinie.

18 cerwca 2020 roku sieć Tesco poinformowała o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group. Jak informuje PRoto.pl Jacek Konrad Dąbrowski, w kontekście ogłoszonych zmian, „profesjonalna i rzetelna komunikacja są w tym momencie kluczowe”. „Proces sprzedaży i rebrandingu jest długi i złożony, a firma w tym czasie musi prowadzić dialog z mediami i pozostawać aktywna komunikacyjnie. Tesco działa normalnie, wszystkie sklepy są otwarte, a biuro prasowe na bieżąco odpowiada na pytania od dziennikarzy. Ponadto prowadzimy szereg projektów prospołecznych, które chcemy komunikować” – tłumaczy Dąbrowski.

Poprzednio funkcję rzecznika prasowego Tesco pełnił Michał Sikora, który obecnie pracuje jako PR Manager w firmie Wawel. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin