.

 

Jacek Łęski, właściciel agencji Influent PR, wraca do dziennikarstwa

dodano: 
08.02.2016
komentarzy: 
1

„A teraz petarda: Jacek Łęski wraca do dziennikarstwa. Opowie o kulisach biznesu, które przez lata obserwował jako piarowiec”:  tym tweetem Jan Pawlicki, dyrektor TVP 1, faktycznie przewidział, że wiadomość „wybuchnie” w sieci. Nie wszystkim podoba się bowiem fakt, że Łęski, były dziennikarz, obecnie szef agencji Influent PR, znów powraca do pierwszego zawodu.

Historie naszych rozmówców z tekstu o największych transferach z dziennikarstwa do PR pokazują, że takie przejście jak najbardziej jest możliwe. Jednak zazwyczaj mowa tu o „bilecie w jedną stronę”.

Łęski w przeszłości był dziennikarzem śledczym, współpracował z Gazetą Wyborczą,  Życiem, Rzeczpospolitą i Gazetą Polską. Później przeszedł do PR-u i obecnie zarządza agencją.

Jak dowiadujemy się z Twittera, od marca ma prowadzić program  „Chodzi o pieniądze”, który będzie emitowany co dwa tygodnie w środy o 21:30 w TVP 1. Wiadomość wywołała mieszane uczucia.

 

Michał Majewski z Kulisy24.com komentował na przykład, że „to głęboko nieetyczne zawodowo. I prowadzi do jeszcze większej degrengolady dziennikarstwa”, bo „dziennikarz może przejść na tamtą stronę rzeki, ale wrócić nie”. Według dyrektora TVP 1 droga z PR ponownie do dziennikarstwa jest możliwa, a „mieszanie ról i udawanie dziennikarza - oczywiście nie” i że „maile, opracowania i przelewy nie oznaczają”, że Jacek Łęski „popełniał zbrodnie, o których teraz musi wstydliwie milczeć”. Sam zainteresowany zapewnił w rozmowie z Pressem, że porzuci działalność PR-ową, jeśli podpiszę umowę z TVP.

Do powrotu do pracy w mediach zdecydował się także Mariusz Gierszewski, były wieloletni dziennikarz radiowy, późniejszy rzecznik spółki NCS Rozliczenia. 1 lipca 2014 dołączył do zespołu serwisu NaTemat.pl.

(mw)

 

 

 

 

komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
08.02.2016
13:42:03
Anna Adamus-Mat...
(08.02.2016 13:42:03)
Generalnie podzielam tezę o drodze jednokierunkowej z dziennikarstwa do PR. Jest ona etyczna, a także logiczna, znajomość pracy dziennikarskiej jest niezbędna w PR, ale niekoniecznie znajomość PR (rynku, biznesu, technik działania) jest niezbędna w dziennikarstwie. Niemniej budzi moje wątpliwości moralne, czy ktoś kto był PR-owcem będzie fair ponownie w dziennikarstwie. Poza tym dziś, ma to niestety charakter polityczny. I na koniec pytanie pod rozwagę: czy dziś w dobie powszechnej dostępności mediów społecznościowych oraz nowym wymiarze dziennikarstwa, nie należy zmienić paradygmatów PR i dziennikarstwa, a co za tym idzie - ich wzajemnych relacji? Ale to pod dyskusję np. na Kongresie PR.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin