wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościJak niestandardowo rekrutować? Kilka pomysłów od zachodnich agencji

Jak niestandardowo rekrutować? Kilka pomysłów od zachodnich agencji

Czas letnich staży zbliża się bardzo szybko. Najbliższe tygodnie będą dobrym momentem na zastanowienie się, jak przyciągnąć najlepszych kandydatów do Twojej firmy.

Wstawienie ogłoszenia do działów „Praca” (takich jak ten na PRoto.pl) na różnych portalach to podstawa, jednak warto zrobić coś więcej. Na digiday.com pojawił się opis praktyk kilku zachodnich agencji, które w niestandardowy sposób zapraszają, szkolą i wdrażają nowych pracowników.

Space150
Firma stworzyła prostego SMS-owego chatbota, który przeprowadzał wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami – pisze digiday.com. Niestandardową kampanię agencja promowała w mediach społecznościowych, kładąc szczególny nacisk na Instagram Stories.

Każdy z chętnych mógł wysłać wiadomość o treści „Intern” (ang. „stażysta”) na specjalny numer, by otrzymać serię pytań. Digiday.com pisze, że niektóre mogły wydać się naprawdę abstrakcyjne – bot prosi na przykład o rozstrzygnięcie, „w jaki sposób pies mógłby nosić spodnie?”.

Po przejściu wstępnego etapu potencjalni kandydaci otrzymali adres strony internetowej, na której mogli składać podania o przyjęcie na stanowisko zgodne z ich preferencjami.  

Havas Chicago
Ta agencja już od wielu lat praktykuje szukanie stażystów z wykorzystaniem mediów społecznościowych – pisze digiday.com. Jednak żeby dostać się na jeden z ostatnich zimowych staży, potencjalni praktykanci musieli znaleźć sposób na zareklamowanie… ostrych, chicagowskich zim.

Kandydaci mieli w sześć dni wymyślić, jak sprzedać najmniej przyjemny czas w roku, a przez dwie kolejne doby realizować swoją minikampanię za pośrednictwem Instagram Stories – czytamy.

Huge
Digiday.com przytacza też przykład agencji, która stworzyła własną szkołę. Projekt o nazwie „Huge Schools.” ma za zadanie wyłonić przyszłych specjalistów spośród studentów lub pracowników innych firm, którzy chcą zmienić stanowisko.

Podczas kilku semestrów praktykanci są uczeni podstaw technik projektowania graficznego czy planowania strategii contentowych. Wybrane osoby są zapraszane później do siedziby Huge’a na 10-tygodniowy, intensywny trening obejmujący już realizowanie prawdziwych zleceń agencji – pisze digiday.com.

Deutsch
Podobną propozycję ma amerykańska agencja Deutsch – „D-Prep” to wakacyjny, 8-tygodniowy program, podczas którego praktykanci mają szansę zajmować się prawdziwymi briefami od klientów wraz z projektantami, informatykami i dyrektorami kreatywnymi.

Deutsch promuje swój wakacyjny program we wszystkich sieciach społecznościowych, włącznie z Facebookiem, Twitterem, LinkedInem i – w tym roku szczególnie mocno – Instagramem. Jedna z treści opublikowanych przez agencję w zakładce Stories pokazuje na przykład, jak ciekawie i niestandardowo wygląda praca w Deutsch.

Maxus
Ta agencja przygotowuje w drugiej połowie kwietnia 2017 roku dzień otwarty dla kandydatów. Będą oni mieli szansę spędzić czas z pracownikami Maxusa. Firma dodatkowo zorganizuje panele dyskusyjne i informacyjne, na których potencjalni praktykanci poznają przykładowe ścieżki kariery, takie jak researcher, specjalista od analizy danych czy marketingu międzykulturowego.

„Naszym celem jest stworzenie okazji do bezpośredniego zapoznania się z ewentualnymi kandydatami i nawiązania relacji z przyszłymi gwiazdami świata mediów” – powiedział digiday.com Steven Echeverri, szef rekrutacji w Maxusie.

(mp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj