.

 

Jak zacząć karierę PR-owca? - III

dodano: 
28.10.2011
komentarzy: 
1

PRoto.pl pyta doświadczonych PR-owców o porady dla osób rozpoczynających przygodę z branżą. O czym należy pamiętać? Jakie są najważniejsze zasady w pracy PR-owca? W poprzednich odcinkach pytaliśmy przedstawicieli agencji. Tym razem czas na PR-owców z administracji publicznej – Ivettę Biały, Agnieszkę Gapys i Mariusza Sokołowskiego.

Ivetta Biały, rzecznik wojewody mazowieckiego
Po pierwsze – pamiętać o swoim własnym PR, czyli budowaniu reputacji. Oznacza to m.in. że lepiej unikać angażowania się w działania lub projekty wątpliwe etycznie. Nawet przy ewentualnych doraźnych korzyściach, ryzykujemy uszczerbek na wizerunku w perspektywie długofalowej. Po drugie – konsekwentnie budować własną specjalizację piarowską. Jeżeli robimy to, co nas interesuje, jesteśmy skuteczniejsi i bardziej wiarygodni. Po trzecie – pewna doza pokory i otwarty umysł. Ze szczyptą sceptycyzmu wobec tego, co mówią doświadczeni piarowcy, bo nie zawsze muszą mieć rację.

Agnieszka Gapys, szef biura prasowego Ministerstwa Gospodarki
Dobry PR-owiec na początku powinien dowiedzieć się dla kogo pracuje. Wiedza o firmie/organizacji oraz o mediach to podstawa tej pracy.  Warto również korzystać z doświadczenia starszych kolegów i przyjmować ich krytykę. Istotne również, by być otwartym w kontaktach z ludźmi, mieć entuzjazm i poczucie humoru.

Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji
PR-owcy powinni pamiętać, że pracują dla dziennikarzy. Muszą wiedzieć, że są dla nich naturalnymi partnerami i utrzymywać z nimi dobre relacje, rozumieć i szanować ich pracę. Odradzałbym kłamać w relacjach z dziennikarzami. W jednym momencie kłamstwo może się wydawać dobrym rozwiązaniem, ale należy pamiętać o tym, co się stanie, gdy zostanie ujawniona prawda. A dobry PR-owiec powinien myśleć kilka kroków do przodu. Nie ma także miejsca na pamiętliwość i gniewanie się w stosunku do mediów. Należy dbać o dobrą atmosferę w kontaktach z dziennikarzami, a przełoży się to na wizerunek instytucji. (ks)

Ostatnio swoimi radami dzielili się Anna Garwolińska, prof. Jerzy Olędzki i Karolina Maria Siudyła a w pierwszym odcinku - Piotr Czarnowski, Ryszard Solski i Katarzyna Przewuska.

 

komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
28.10.2011
10:12:23
ja
(28.10.2011 10:12:23)
porada pana rzecznika Sokołowskiego iście przydatna... "PR-owcy pracują dla dziennikarzy"... indeed...
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin