.

 

Jak zacząć karierę PR-owca? - IV

dodano: 
08.11.2011
komentarzy: 
1

PRoto.pl pyta doświadczonych PR-owców o porady dla osób rozpoczynających przygodę z branżą. O czym należy pamiętać? Jakie są najważniejsze zasady w pracy PR-owca? W poprzednich odcinkach pytaliśmy przedstawicieli agencji oraz PR-owców z administracji publicznej. Tym razem swoimi radami dzielą się przedstawiciele korporacji.

Tomasz Kanton, brand PR manager, Kompania Piwowarska

Po pierwsze nie należy zapominać, że PR to prowadzenie dialogu i aktywne słuchanie. Po drugie – należy myśleć o potrzebach naszych odbiorców, jakich komunikatów oczekują. Jeśli mówimy o media relations, tymi odbiorcami są dziennikarze.  Oczekują oni informacji szybkiej, rzetelnej i bez „upiększaczy”.

Marcin Jańczuk, dyrektor ds. PR, Metrohouse&Partnerzy

PR-owiec na początku swojej kariery zawodowej w korporacji powinien nie tylko pogłębiać swój warsztat, ale wnikliwie przyglądać się i uczyć się branży, którą reprezentuje. Znajomość rynku pozwala zwiększyć wiarygodność w oczach współpracowników i umożliwia maksymalną samodzielność i elastyczność w działaniu. Pierwszym krokom młodego PR-owca powinny towarzyszyć również pokora, cierpliwość i konsekwencja w realizacji powierzonych zadań. Taka pozycja nie wyklucza inicjatywy, która jest o tyle cenna, że rozpoczynając pracę młody PR-owiec dysponuje szalenie cenną cechą, jaką jest świeże spojrzenie na dotychczasowe działania firmy.

Piotr Gawron, rzecznik prasowy, Totalizator Sportowy

Trzeba pamiętać o tym, że PR jest czynnością służebną, zarówno w relacji z własną firmą jak i z mediami, otoczeniem i interesariuszami. Jeśli będzie się o tym pamiętało, wtedy pojawi się również pokora. (ks)

W poprzednich odcinkach swoimi radami dzielili się Ivetta Biały, Agnieszka Gapys i Mariusz Sokołowski, Anna Garwolińska, prof. Jerzy Olędzki, Karolina Maria Siudyła, Piotr Czarnowski, Ryszard Solski i Katarzyna Przewuska.

komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
02.01.2012
13:59:35
doświadczony
(02.01.2012 13:59:35)
Najlepiej wcale nie zaczynać i mieć prawdziwy konkretny zawód
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin