.

UNICEF Polska z nowym rzecznikiem

dodano: 
13.03.2023
komentarzy: 
0

UNICEF Polska poinformował o reorganizacji biura prasowego. Do działu marketingu i komunikacji organizacji humanitarnej w marcu 2023 roku dołączył Jan Bratkowski, który objął stanowisko rzecznika prasowego.

Bratkowski będzie odpowiedzialny za reprezentowanie organizacji w mediach, a także całościowe działania wizerunkowe. Zajmie się budowaniem i utrzymywaniem relacji z dziennikarzami. Do jego zadań będzie także należało zarządzanie komunikacją w sytuacjach kryzysowych.

Jak wyjaśnia UNICEF, „złożona sytuacja humanitarna na świecie wymaga podejmowania efektywnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych w wielu obszarach”, na co odpowiedzią mają być zmiany w biurze prasowym i zatrudnienie rzecznika. „W trudnych i dynamicznych warunkach niezbędne jest profesjonalne, rzeczowe, a przede wszystkim wyważone podejście do kwestii komunikacyjnych” – dodaje Paweł Barski, dyrektor marketingu i komunikacji organizacji.

Jan Bratkowski ma wieloletnie doświadczenie jako dziennikarz, redaktor, tłumacz i copywriter. Poprzednio, od 2020 roku, pracował w Clear Communication Group. Ostatnio pełnił w agencji funkcję Project Managera i odpowiadał za kompleksowe działania komunikacyjne i wizerunkowe, szczególnie tych z sektora finansowego oraz branży konsultingowej.

Wcześniej przez wiele lat był związany z Polską Agencją Prasową. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa.

Do października 2022 roku funkcję rzecznika organizacji pełniła Monika Kacprzak. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin