środa, 10 grudnia, 2025
Strona głównaAktualnościJaponia rozpoczyna nowy program wizerunkowy

Japonia rozpoczyna nowy program wizerunkowy

W najnowszym numerze miesięcznika Brief czytamy o narodowym programie promocji turystyki w Japonii. W związku z ujemnym bilansem rynku turystycznego opracowano program, który ma zachęcać zagranicznych turystów do odwiedzania kraju kwitnącej wiśni. Przygotowania, do których zaproszono przedstawicieli rządu, organizacji społecznych i biznesu, rozpoczęły się w 2003 roku.
Wybrano 8 krajów, w których zostaną przeprowadzone najintensywniejsze działania promocyjne. Są to: Korea, Tajwan, Chiny, Hong Kong, USA, Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Na potrzeby kampanii opracowano hasło i logotyp: „Yokoso! Japan”, co oznacza „Witaj w Japonii”. Kampania ma wykreować wizerunek Japonii jako kraju łączącego tradycję i nowoczesność. W ramach działań PR wybrani zagraniczni dziennikarze zostali zaproszeni do zwiedzania japońskich atrakcji turystycznych. Przygotowano również cykl materiałów inspiracyjnych dla prasy. Jednym z najciekawszych elementów kampanii było zorganizowanie przelotu olbrzymiego sterowca nad terytorium Europy i Azji.
Do działań promocyjnych włączono również placówki dyplomatyczne, które zapraszają przedstawicieli rynku turystycznego i organizują specjalne spotkania promocyjne. Koszty przedsięwzięcia nie są znane, ale jak podkreślają autorzy artykułu: „Nawet w przypadku promocji niewielkiego regionu czy miasta często okazuje się, że zdefiniowanie określonych wartości i znalezienie sposobu na ich medialną manifestację może przynieść efekty dużo większe niż wydanie pieniędzy w najłatwiejszy możliwy sposób, czyli przez wykupienie powierzchni reklamowej”.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł