.

Joe Biden przedstawił zespół prasowy. Będą w nim same kobiety

dodano: 
30.11.2020
komentarzy: 
0

Joe Biden, prezydent elekt Stanów Zjednoczonych, wybrał skład zespołu ds. komunikacji – przekazuje theguardian.com za Associated Press. Znajdą się w nim wyłącznie kobiety.

Jak czytamy, dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu zostanie Kate Bedingfield (na zdjęciu głównym), która odpowiadała za kampanię prezydencką Bidena. Funkcję rzeczniczki prasowej ma objąć Jen Psaki, długoletnia rzeczniczka Demokratów. Źródło wskazuje, że obie w przeszłości związane były z administracją Baracka Obamy – Bedingfield pracowała jako dyrektorka ds. komunikacji Joe Bidena, gdy ten pełnił funkcję wiceprezydenta, a Psaki była dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu oraz rzeczniczką Departamentu Stanu.

„Komunikowanie się bezpośrednio i zgodnie z prawdą z narodem amerykańskim jest jednym z najważniejszych obowiązków prezydenta, a temu zespołowi zostanie powierzona ogromna odpowiedzialność za połączenie Amerykanów z Białym Domem” – źródło cytuje Joe Bidena. Czytamy, że prezydent elekt dodał także, że członkinie zespołu komunikacyjnego wnoszą różne perspektywy do swojej pracy i wspólnie angażują się w odbudowę kraju.

Czytamy, że w zespole komunikacyjnym znajdzie się także Karine Jean Pierre, która będzie zastępczynią rzeczniczki prasowej. Pierre była szefową sztabu nowej wiceprezydent Kamali Harris, a w przeszłości również związana była z administracją Baracka Obamy – pełniła wtedy funkcję regionalnej dyrektorki politycznej w biurze ds. politycznych w Białym Domu – dodaje źródło.

Z kolei zastępczynią dyrektorki ds. komunikacji Białego Domu zostanie Pili Tobar – czytamy dalej. Tobar wcześniej pracowała jako Communications Director for Coalitions w sztabie Joe Bidena.

Dodatkowo źródło informuje, że Cecilia Rouse, ekonomistka z Princeton University, zostanie przewodniczącą Rady Doradców Ekonomicznych, a Neera Tanden, prezeska i dyrektorka generalna Center for American Progress, będzie nadzorować wprowadzanie polityki Bidena. (ak)

Zdjęcie główne: youtube.com/ABCNews

Źródło:

theguardian.com, Joe Biden announces all-female media team at his White House, 30.11.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin