Julia Kozak i Radosław Kubaś otwierają firmę konsultingową

dodano: 
29.10.2019
komentarzy: 
0

Na rynku pojawiła się w październiku 2019 roku firma konsultingowa C.point, która ma łączyć kompetencje z zakresu konsultingu, komunikacji strategicznej, budowania reputacji i zarządzania ryzykiem. Jej założycielami są Julia Kozak, długoletnia dyrektor zarządzająca FleishmanHillard, oraz Radosław Kubaś, były partner Deloitte.

Firma oferuje m.in. tworzenie strategii biznesowych, marketingowych i komunikacyjnych. Doradza też w zakresie: zmian organizacyjnych i strategicznych, inwestycji oraz rozwoju obszarów miejskich (także w ramach idei smart city i zrównoważonego rozwoju).

C.point oferuje swoje usługi klientom z sektora prywatnego i publicznego, nie tylko na rynku polskim, lecz także międzynarodowym. Partnerzy zarządzający agencji informują, że stanowią alternatywę dla firm konsultingowych w przypadku usług dla sektora nieruchomości, budownictwa, produkcji, energetyki, transportu czy technologii; agencje PR traktują natomiast jako potencjalnych partnerów.

Jednym z pierwszych klientów C.point jest m.st. Warszawa, którego firma pozyskała w przetargu (wygranym w konsorcjum z DS Consulting). Zadaniem firm jest przygotowanie operacjonalizacji strategii Warszawa 2030 w zakresie tworzenia warunków przyjaznych dla rozwoju biznesu, generowania innowacji oraz przyciągania talentów i liderów.

Julia Kozak pełniła funkcję dyrektora zarządzającego agencji FleishmanHillard przez 13 lat. Odeszła w 2016 roku, a zastąpił ją Wojciech Waglowski (na stanowisku do dziś). Otworzyła potem firmę Globecode, w ramach której oferowała usługi doradcze. Została też krajową reprezentantką Innovation in Politics Institute tę funkcję pełni do dziś. Jest absolwentką indologii na Uniwersytecie Warszawskim. Kubaś był członkiem zarządu Deloitte przez kilka lat i zajmował się sektorem publicznym. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim.

C.point zatrudnia kilka osób i ma kilku współpracowników zewnętrznych. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin