Julia Kozak: PR to teoria czy praktyka?

dodano: 
22.05.2013
komentarzy: 
1

Czy public relations można się nauczyć poznając teorię? Jest wiele osób, które twierdzą, że tę profesję można zrozumieć tylko poprzez praktykę.

Jak? Należy trafić do firmy, w której można zacząć karierę od osoby asystującej w dziale, który zajmuje się komunikacją w agencji public relations i powoli piąć się do góry, zdobywając kolejne szlify zawodowe. Czy mają rację? Zapewne w dużym stopniu tak. Public relations to jednak nie tylko praktyka. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy PR stawiał u nas pierwsze kroki uczyć można się było jedynie z przekazów i doświadczeń tych, którzy coś już wiedzieli, o tej młodej w Polsce dziedzinie. Można też było czerpać wiedzę z innych rynków, te jednak, jak na przykład USA, gdzie PR swoje pierwsze kroki stawiał ponad 60 lat temu, różnią się przeważnie dość znacząco od tego, co u nas.

Dziś jest inaczej. Źródeł wiedzy teoretycznej o naszej branży jest bardzo wiele. Zarówno pozycji międzynarodowych tłumaczonych na język polski, jak i naszych lokalnych publikacji stworzonych przez ponad 20 lat rozwoju public relations na polskim rynku, istnieją też specjalistyczne kierunki studiów. Poznawać teorię warto i według mnie trzeba, to ona stanowi szkielet działań praktycznych, z którymi mamy do czynienia na co dzień w naszej pracy. Ciekawym połączeniem teorii i praktyki jest korzystanie z narzędzi, jakie udostępnia e-learning. Pozwala na lepsze przyswajanie teorii, zajęcia prowadzone przez praktyków dają możliwość kontaktu z doświadczeniem ludzi, którzy specjalizują się w wybranych obszarach dotyczących komunikacji. E-learning to świetne rozwiązanie dla pracujących i wszystkich tych, którzy nie mają czasu na studiowanie dzienne czy też zaoczne, a chcą mieć kontakt z teorią podaną w sposób zrozumiały i angażujący.

Julia Kozak jest jednym z wykładowców nowego kursu e-learningowego dostępnego na PRoto.pl. Dowiedz się więcej na www.akademiaproto.pl

komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
25.05.2013
21:32:42
Bartłomiej Jusz...
(25.05.2013 21:32:42)
W e-learning nie wierzę, ale poza tym - zgoda. I ukłony.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin