.

 

Cezary Pazura promuje szczepienia przeciw COVID-19

dodano: 
12.01.2021
komentarzy: 
0

Trwa rządowa kampania „#SzczepimySię”, promująca szczepienia przeciwko COVID-19. 10 stycznia 2021 roku Kancelaria Premiera opublikowała spot z udziałem ambasadora akcji, Cezarego Pazury. Poza nim akcję wspierają aktorzy Mateusz i Stanisław Banasiukowie, a także sportowcy.

„Szczepienie to nie tylko Twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych” – brzmi przekaz spotu z Pazurą.

Jak podaje KPRM, kampania informacyjna „ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki”. Ogólnopolska kampania prowadzona jest za pomocą środków masowego przekazu: telewizji, radia, internetu, a także działań outdoorowych.

W ramach akcji stworzono także specjalną stronę poświęconą szczepieniom (gov.pl/SzczepimySie), by zapewnić Polakom dostęp do „rzetelnych i sprawdzonych informacji”. Można znaleźć tam wiadomości o szczepieniach, a także wypowiedzi ekspertów. Uruchomiono również bezpłatną całodobową infolinię pod numerem 989.

Ambasador akcji Cezary Pazura w ramach działań był też gościem programu „Pytanie na Śniadanie”, gdzie brał udział w rozmowie o szczepieniach. Początkowe działania w ramach kampanii były z kolei skierowane do pracowników ochrony zdrowia i miały zachęcić ich do zapisów na szczepienie (są oni uprawnieni do przyjęcia szczepionki w pierwszej kolejności).

Czytaj także: „Afera szczepionkowa” na WUM. Jak uczelnia radzi sobie z kryzysem?

Kampania na rzecz szczepień przeciw COVID-19 jest koordynowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest częścią działań w ramach Narodowego Programu Szczepień, opisywanego przez organizatorów jako „największa operacja logistycznej związana ze zdrowiem Polaków”. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: youtube.com/Kancelaria Premiera
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin