Katarzyna Szymańska-Jakubowska zastępuje Bartłomieja Misiewicza

dodano: 
21.09.2016
komentarzy: 
0

Ministerstwo Obrony Narodowej znalazło czasową zastępczynię niedawno zawieszonego Bartłomieja Misiewicza, który wnioskował o to w związku z artykułem Newsweeka.

Czasowo pełniącą obowiązki rzecznika prasowego została Katarzyna Szymańska-Jakubowska, która – według Biuletynu Informacji Publicznej MON – dotychczas pełniła funkcję Doradcy w Gabinecie Politycznym Ministra Obrony Narodowej. Zastępczyni Misiewicza była już m.in. obecna na uroczystości mianowania płk. Kukuły na Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej.


Źródło: www.mon.gov.pl

Wczoraj pisaliśmy o artykule, przez który, zdaniem Gazety Wyborczej, Bartłomiej Misiewicz złożył wniosek o zawieszenie go w funkcji rzecznika. Newsweek napisał, że były rzecznik MON miał obiecywać radnym Platformy Obywatelskiej w Bełchatowie zatrudnienie w państwowej spółce w zamian za przystąpienie do koalicji z PiS-em.

Niedawno pojawiła się też na PRoto.pl także informacja o tym, że PO złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Warszawie, która ma sprawdzić legalność zmiany statutu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Modyfikacja miała zostać wprowadzona w związku z powołaniem Misiewicza do rady nadzorczej PGZ.

PRoto.pl dowiedziało się, że MON nie podjął jeszcze decyzji w sprawie mianowania nowego, pełnoprawnego rzecznika. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin